Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyinek kellene lennie...

Mennyinek kellene lennie valójában? Mennyi az átlag súlya egy 7 hós goldennek?

Figyelt kérdés

Sajnos szuka goldenemre sokan mondták már, hogy kissé túl táplált. 21 kg 50 cm marmagasság mellett.

Az érdekelnek, hogy vettem neki a diétás tápot és futni is elkezdtem vele. Eddig 6 kilót fogyott, ezért 21 kg.

Mennyi lenne az ideális súly neki. A bordáit ha enyhén végighúzom a kezem rajta érzem, de látszik rajta, hogy dagi.

Mennyire fogyasszam le? Mekkora súlyra?


2010. jan. 1. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne róla egy kép, ha fel tudnád tenni ide, de amennyire leírod, egyáltalán nem tűnik daginak.


A bordáit eleve nem lenne szabad érezned, csak akkor, ha kórosan sovány. A súlya is kevésnek tűnik a marmagasságához képest. 6 hónaposan meg nem lenne szabad futni vele, ugyanis a rendszeres sporthoz, megerőltetéshez még túl fiatal. Egy életre elcseszheted az ízületeit, ugye tudod?


Egyáltalán miből gondolod, hogy dagi? A golden nem egy agár jellegű kutya...

2010. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A kamasz kutyáknak van "babahájuk". Olyan nagy, ráncolható, finom, puha szőrük-bőrük, amitől gyakran dundinak tűnnek.

Ha végigsimítasz az oldalán, és érzed a bordáit, akkor nem lehet annyira dagi.

Engem mindig megszólnak, hogy milyen kövér a kutyám, pedig éppen csak nem sovány. Akkora bundája van, hogy úgy néz ki tőle, mint egy túltöltött virsli. Pedig ha megsimítom (lelapul a szőre), van rendes horpasza, és a bordáit is lehet érezni.

A futással tényleg óvatosan, vigyázz, ne terheld meg az ízületeit.

Tudnál feltölteni egy képet róla?

2010. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mert mindenki azt mondja rá. A kutyasuliban, a kutyás ismerőseim. És eléggé, hát olyan kicsit egybe kutya, meg megfogom a bőrét és elég sokat megemelek,anélkül, hogy a kutyát emelném.

A futás alatt ne azt gondold, hogy most órákat futok vele. Vettem frizbit és azt dobálom és futtatom utána. Most ha mellettem fut kisebb távokat szünetekkel ugyanaz, mintha a frizbi után futkosna, nem?


Még tél eleji kép. Itt még 27 kilós volt.

[link]

2010. jan. 1. 15:36
 4/13 anonim ***** válasza:

Téli bundája van. És ennyi.


Mikor mész állatorvsohoz legközelebb? Ő tutira meg tudja neked mondani, hogy kövér-e. De szerintem nem az.


Mellesleg meg az izom nagyobb fajsúlyú, mint a háj, azaz egy centire ugyanakkora kutya többet nyom izmosan, mint hájasan.

2010. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Állatorvos szerint jó ahogy van a kutya. Csak hát mondom sokan mondták, hogy dagi meg öregnek néz ki. Ěs hát kissé bepánikoltam. Nehogy később baj legyen ebből. Mert azt olvastam, hogy a kövér kutyáknál hamarabb alakulhat a csípőzületi diszplázia.
2010. jan. 1. 15:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet h nincs rajta plusz, csak az alkata ilyen. Honnan van?

(6 kiló fogyás meg rengeteg!!! Ha most 21 akkor előtte 27 kiló volt, a 6 kiló az a súlyának több mint a 20%-a!! Gondolj már bele ha te elveszíted a súlyod 20%át az mennyire terheli meg a szervezeted...ráadásul azt nem írtad h ezt milyen gyorsan...)


Ezen kívül egy 7 hónapos kutyát még ne nagyon futtass kilométereken át ill ne frizbizz vele úgy h a kutya ugrik a frizbiért mert taccsra vágod az ízületeit.


A fogyasztással meg várd meg amíg kialakul a végleges mérete, súlya stb. kb 1,5 éves korára. Ha akkor is daginak látod, akkor fogyaszd le. De addig még alakul a kutya, főleg egy golden. 7 hónaposan még abszulút nem fejezte be a növést. Ha fogyóztatod azzal azt éred el, h kevesebb, nem megfelelő tápanyagot kap a szervezete. Nem éri meg kockáztatni a kutya egészségét, csontjainak merevségét stb. Ha most úgy érzed h dagi, akkor tápváltás nélkül (fölösleges és szerintem káros egy 7 hónapos kutyának diétás tápot adni), csökkentsd az adagját!

2010. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Okés rendbe, köszönöm szépen a tanácsokat! Igyekszem őket betartani. Nem vagyok igen tapasztalt kutyás. Első kutyám, gyerekkoromba sose voltak kutyáink, így csak könyvekből meg netről próbálok okosodnik.

Kedves előző tényleg köszi a sok-sok hasznos infót, nagyot segítettel, azzal amit leírtál. Most már van fogalmam mit is kell csinálnom. Tényleg 1000 köszönet neked. És persze a többieknek is, nagyon rendes mindenki. :)

2010. jan. 1. 16:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Szívesen. :o)

Találtam néhány szemléletes ábrát és kérdést:

[link]

[link]

2010. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyébként a kutyust örökbefogadtam. Egyik utcabeli ostoba szomszédom összeengedte egy kóborló goldennel a szukáját. 13 kutyája lett. Nem sikerült tuladnia minden. Hát őszintén szólva agyon akarta csapni a kölyköket :S. És mivel mindennap azon mentem és mindig megálltam a kapunál a kutyákat megsimogatni, nem volt szívem ezt hagyni. Szóltam az állatorvosnak és ketten megoldottuk. Szóval a kutyusok el lettek hozva az embertől (a doki vállalta a szuka ingyen ivartalanítását) és kerestünk nekik gazdit. Egyet meg én magamhoz vettem.

Nem tudom minek az ilyen embereknek kutya, sajnálom is, hogy ilyen szomszédaim vannak.:(

2010. jan. 1. 16:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szuper dolog, amit tettél, igazán büszke lehetsz magadra!

Írtad, hogy ha felemeled a bőrét, akkor a kutya nem emelkedik vele. Na az a babaháj! :D :)

A képen, amit belinkeltél, az fogyás előtti vagy utáni?

Így képről tényleg dundinak tűnik, de ha az állatorvosod azt mondja, rendben van, akkor rendben van. A kamasz kutyák testalkata nagyon csalóka tud lenni.

2010. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!