Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dobermann mennyire kezelhető?

Egy dobermann mennyire kezelhető?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy mennyire barátságos emberekkel és kutyákkal, mennyire nevelhető, vagy mennyire tanulékony.

Nehezebben kezelhető mint egy labrador? Mert most egy labim volt.



2014. jún. 7. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyedfüggő is, de alapvetőn egy labradornál azért nehezebben kezelhető.
2014. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Egyébként nagyon tanulékony, főleg, ha jó a kapcsolata a gazdájával. Imád a gazdájával dolgozni, játszani, sok foglalkozást igényel. Mozgásigénye is elég nagy. Idegenekkel alapvetően nem barátságot és szerintem egy igazi dobermann ne is legyen az, hiszen eredetileg ugye őrkutya volt. Sajnos manapság már inkább családi kedvenc és sikeresen kezdik kiölni belőle a védő ösztönt.

Az, hogy kutyákkal milyen, a szocializáció kérdése leginkább.

2014. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 11:38

Ma már az összes fajtából eltüntetik a védőösztönt. A mai álláspont szerint a kutya társállat, amelyik kedves, játékos mindenkivel. Egy évtized és a kutyák csak a küllemükben lesznek egyediek. A természetük kedves, játékos, örök kölyöknek marad majd meg. Erre halad a világ.

2014. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as!


Igen, tisztába vagyok vele, sajnos! Rottweilerem van (az igazi), nem kell magyarázni.

2014. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 liptai lipi válasza:
100%
nekem van egy 6 honapos dobim es mar nem enged be senkit az udvarba az az o terulete,viszon seta kozben jatekos a tobbi kutyaval es a gyermekszereto,,,az igaz h kemenyfeju es nem akar halgatni a szora,mozgasigenye az hatalmas naponta kell mennem vele futni
2014. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"s mar nem enged be senkit az udvarba"


Van olyan kutya amelyik a gazdi engedélye nélkül beenged bárkit is?

2014. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Szerintetek egy dobermann nagycsaládosokhoz is jó választás lenne? Csak mert nálunk több gyerek is van. Biztonságos a gyerekekkel hagyni?
2014. jún. 9. 09:46
 8/14 anonim ***** válasza:

"Biztonságos a gyerekekkel hagyni?"

Ha nevelve van a kutya és a GYEREK IS akkor ok, de mivel az ördög sosem alszik, mondjuk azt ne tedd, hogy pl. van egy 2 éves gyereked kint rohangál az udvaron a kutyával, te meg órákig rájuk se nézel.

2014. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyugi, ennyire azért még én sem vagyok felelőtlen, csak azt szeretném tudni, hogy pl nem harapná meg a gyerekeket, ha mondjuk meghúznák a farkát, vagy valami ilyesmi...
2014. jún. 9. 10:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hogy milyen a kutya idegrendszere, de szerintem ilyen alapvető dolgokat meg lehet tanítani egy gyereknek, hogy ne húzza meg a kutya fülét vagy farkát.

Sok videót lehet látni, hogy a gyerek nyomkodja, gyömöszöli a kutyát, húzza a bundáját, fülét-farkát, és hogy milyen "csodálatosan" tűri a kutya.

Igen. Tűri, tehát nem biztos, hogy jó neki.

2014. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!