Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dobermann mennyire kezelhető?

Egy dobermann mennyire kezelhető?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy mennyire barátságos emberekkel és kutyákkal, mennyire nevelhető, vagy mennyire tanulékony.

Nehezebben kezelhető mint egy labrador? Mert most egy labim volt.



2014. jún. 7. 10:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Első saját kutyám dobermann kan volt. Kb. 1,5 éves koráig elfordult vele parancsmegtagadási probléma. Amit a dominancia érvényesítésének tudtam be. Rendbe lett téve. 9 éves korában döglött meg, mivel a húgom (13 éves volt) nyitva hagyta a műhelyajtót ahol apám patkány mérget tett ki az egereknek. Sajnos a kutya belekóstolt és elpusztult. Ráadásul a húgom elsunnyogta a dolgot és csak arra figyeltünk fel, hogy vérzik a kutya és levert. Egyik legjobb kutyám volt hihetetlenül együttműködő és tanulni vágyó kutya. Gyerekeket nem bántotta, de idegeneket nem engedett be. 2x is el kellett vinni az orvoshoz oltási könyvét, mert megharapott idegent. Mindkét esetben kerítésen kívülről benyúló ember kezét harapta meg. Egyik alkalommal a szomszédomét 7 hónaposan, aki a kulcsért nyúlt be, hogy bejöjjön. Másik egy idegen bácsi aki meg akarta simogatni, annak ellenére, hogy a kutya ugatott és morgott. A saját területén idegennek nem engedte magát megsimogatni. Viszont ha sétáltunk eltűrte a simogatást idegentől is. Kutyákkal kijött, de ha rátámadtak megtorolta. 16 éve pusztult el, amikor a feleségem szülte a nagyobbik fiamat. Mire hazaértem a kórházból már eltemették.

Már nem tartanék, mert igaz, hogy egyik legjobb fajta ami nálam megfordult, de fázós. Mostanság pásztorkutyákat tartottam, amik szintén kemények, szeretik a családot, de nem fázósak. Sok sikert kívánok a kis dobi nevelgetéséhez.

2014. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hú, erre nem is gondoltam hogy fázós. De én nem szeretném a lakásba beengedni. Elég neki a hungaroceles box?
2014. jún. 11. 17:23
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem dupla soros deszkából volt a háza, tehát kb. 4 cm. vastag. Alul is, de alul a két réteg közé 4 cm. hungarocell volt téve. Az ólban szalma. Sokkal jobb megoldás, mint a különböző rongyok, paplanok, egyebek. 5-6 éves koráig elviselte a hideget. Nem szeretett a mínuszokban kijönni az ólból. Később már sokszor az ólban is fázott. 8 évesen a telet a szobámba húzta ki a cserépkályha mellett. Soha nem volt szoba tisztaságra nevelve mégsem vizelt soha a lakásba. Éjjel is automatikusan odajött az ágyamhoz és böködte az orrával a kezemet, amíg fel nem ébredtem. Aztán állt az ajtó elé halkan nyüszítve. Akkor tudtam, hogy az udvarra menne. Elrendezte a dolgát és már jött is vissza. Nincs aljszőrzetük ezért fáznak. Rengeteg jó élményem fűződik hozzá. Mivel a 3 gyerek miatt sem akarok lakásba kutyát, így dobermannt nem akarok tartani, mert nem szeretném kínozni. Azon is gondolkoztam, hogy a kazánházba teszem az ólat és a falon keresztül járhatna be a kutya. De sok lenne az átalakítás. Inkább pásztorkutyákat tartunk.
2014. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy ezt megosztottad velem
2014. jún. 11. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!