Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsokat adni?

Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Holnap beszélem meg anyukámékal hogy lesz-e kutyus.Ha bele is mennének ők yorkshire terriert akarnak én pedig bichon havaneset.Tudnátok érveket mondani a bichon mellet?

(80%hogy lesz kutyus)



2014. jún. 7. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

- mindenkinek yorkija van, tucatkutya

- a bichon valamivel jobban bírja a hideget, mert nagyobb testű

2014. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Először is gondoljátok át a következőket:

Egy kutya, mindegy, mekkora, milyen fajta, 10-15 évig fog élni általában. Ez alatt az idő alatt jó esetben évente csak 1x kell orvoshoz vinni a kötelező oltások miatt, illetve kölyökkorában addig, míg meg nem kapja az összes kötelezőt. Az oltási programot az állatorvos elmondja.

Amíg kutyád van, kezdetben 2 óránként kell levinned sétálni, míg a szobatisztaságot megtanulja, utána meg 3-4 alkalommal naponta, esőben, hóban, mindenben.

Néhány dologról le kell mondanotok. Sajnos még mindig vannak olyan nyaralóhelyek, szállodák, éttermek, ahol nem díjazzák a kutyusokat. Tehát ha el tudtok menni nyaralni, a programot a kutyához kell igazítani. Tapasztalatból tudom, de én ezt nem bánom.

Ezek után válasszatok. Akár felnőttet is, ha nem tudjátok megoldani a szobatisztaságot, a fajtamentéseknél mindig vannak kutyusok, öregebbek is, fiatalabbak is. De amíg nem döntöttetek, menjetek ki menhelyre kutyát sétáltatni, addig is szokjátok a kutyás helyzetet egy kicsit.

2014. jún. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom mivel jár volt már kutyám :-)
2014. jún. 8. 09:40
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Kevesebbet ugat.Amúgy meg ne a piacról vegyėtek,hanem kennelből,szerződéssel,mivel nagyon sokba kerülhet később,ha nem válogatjákok meg,honnan hozzátok a kutyát.Patella fejlődési zavar,allergia,epilepszia,viselkedési zavar a leggyakoribb probléma.Ez fontosabb,mit hogy yorki vagy hava.
2014. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

yorkshire terrier = terrier

bichon havanese = társasági kutya


Azt hiszem innentől nagyon nincs is mit magyarázni... A terriereket régen kártevőirtásra (patkány, nyest, egér, hörcsög stb) használták, ebből kifolyólag nagyon energikus, sok mozgást igénylő kutyák, hajlamosak az ásásra és a kisállatok elkapására. Ezen kívül makacsak, önfejűek. Nem lehúzni akarom a yorkit, de a "női gazdik" 90%-a alábecsüli ezt a kutyát és a végére egy domináns, agresszív, diktátort nevelnek belőle, mert "pici és cuki". Közben a saját ágyára nem engedi fel az embert, néha harciasabbak egy pitbulnál is...


A hava viszont társasági kutya, ő kevésbé makacs, viszont jobban igényli a gazdi közelségét, a törődést és nehezen viseli a magányt. De őt is idegbeteggé lehet tenni a rossz neveléssel, ha minden meg van neki engedve.

2014. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
amit utolsó ír lehet igaz is. Nekünk yorkink is van, de szerintem a legtöbb dolog nevelés kérdése. Lehet egy yorkit diktátornak és kedves házikedvencnek is nevelni, ugyanez igaz a bichonra is. Szinte minden csak attól függ hogyan állsz, álltok a kutyához, hogyan nevelitek(ki a falkavezér). Ez egy nagyon fontos dolog, és nem is nagy erőfeszítés falkavezérként viselkedni cask egy kis odafigyelést igényel. Minden fajtából lehet vadállat és tündérokos házikedvenc. Érv talán annyi, hogy pihepuha szőre van a bichonnak.(de a yorkinak is :D) Én yorkit vennék, de azt hiszem, hogy elfogult vagyok. :) Aranyos mindkettő
2014. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: a hsz-sal lehet nem sokat segítettem, de az a véleményem, ha jól nevelitek a kutyát, tulajdonképpen teljesen mindegy milyen fajta, mert mindegyiket lehet imádni. :)
2014. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az egyik fehér ( általában ) a másik nem, az egyik kisebb,a másik csak kicsi. érvek egy fajta mellet,egy másikkal szemben ??? minek ! ha már lehet ,akkor válassz te,vagy anyu. a felelősség kérdése más kérdés . és anyuék a felelősséget fogják értékelni,nem a tudásodat a fajtáról.
2014. jún. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!