Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie való-e lakásba?

Border collie való-e lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy border colliet, de tudjuk hogy nagy a mozgásigénye. Viszont ha sűrűn vinnénk le sétálni, és sokat foglalkoznánk vele, akkor nem zavarná, hogy lakásban van?

És a lakásunk sem kicsi, elég tágas tehát elfér.



2014. jún. 8. 15:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Az okos kutya nem azt jelenti, hogy nem fog húzni a sétánál, vagy mindig visszajön behívásra tanulás nélkül is. Ilyen hozzáállással semmiképp ne vegyél, majd amikor mindent szétrág, mindenkit megcsipked, nem fog játszani a kutyákkal csak tereli őket, megtereli a járműveket ő is "buta" lesz.
2014. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a butuska kutyákkal mi történik ilyenkor amúgy? Mondván hogy buta valahogy likvidáljátok?
2014. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A 11-es válaszoló nagyon okoat mondott ám! A border collie nagyon okos állat, valóban az egyik legokosabb kutya, de nem biztos, hogy pont úgy okos és pont ahhoz okos, amihez te szeretnéd.
2014. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne akarj border collie-t mert okos. Valóban okos, de ez nem azt jelenti, hogy őt nem kell tanítani. Vannak még intelligens, okos kutyák a BC-n kívül, amiknek kisebb a mozgásigényük. Én személy szerint nem tartanék border colliet a lakásomban, pedig nekem is nagy álmom, de szerintem ennek a fajtának a legideálisabb a kinti tartás szabadon való bejárással. A napi 3-4 óra intenzív mozgásra szükségük van, ami nem merül ki abban, hogy pórázon sétálgatsz vele, attól nem fárad le, szabad, póráz nélküli mozgásra van szüksége, folyamatos szellemi fárasztással (frizbizés, trükktanítás stb.)

Én az uszkárt jobban ajánlom neked, szintén nagyon intelligens kutyák, de kisebb mozgásigénnyel, és jobban is érzi magát a lakásban. Schnauzerek is nagyon okosak. De egyébként, ha egy kutyával rendesen foglalkozol, megneveled, nem lesz "butuska".

Juhászkutyát semmiképp ne válassz lakásba.

Egyébként egy felmérés alapján a legintelligensebb kutyafajták: [link]

2014. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Elvileg valóban a Border Collie a legokosabb kutya, de az előző válaszoló által belinkelt rangsorból látni, hogy van még jó pár intelligens kutyafajta. Első kutyának én semmiképpen nem ajánlanék Border Colliet senkinek. Valóban nagyon okos, de ha nem tanítják, kezelik megfelelően mindez semmit se ér.

Szinte az összes fajta tartható lakásban MEGFELELŐ MOZGATÁS MELLETT. Szóval én bátran ajánlanám neked a Labrador Retrievert vagy a Golden Retrievert. Nagyon intelligens fajták és első kutyának kiválóak. Szintén (közepesen) nagy mozgásigényűek, de azért nem olyan nehéz esetek, mint egy Border Collie. Nagyon könnyen taníthatóak, szóval ha megfelelő időt rájuk szánsz nem fogják szétszedni a lakást. Igazán sportos kutyák, mindenféle sporttevékenységhez is alkalmasak. Ha tágas a ház az pedig nagy előny, hiszen nem lesztek szűkösen.

2014. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen életvitel mellet egy bordernak ez nem lenne elég...nagyon gyorsan a tanulás rovására menne, aztán meg a kutya a levesbe, mert a szüleid jogosan kiakadnának....
2014. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bordered. Ezért ne.
2014. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként annak utána néztél, hogy mennyibe kerülnek? mert az sem mellékes, hogy bizony nagyon drága kutyák a borderek.
2014. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%
Jaja 150.000-200.000 Ft az áruk
2014. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 KGabi0000 ***** válasza:
25%
A border collie nem lakásba való, szerintem a menhelyről fogadj örökbe egy kisebb termetű kutyát.Az én kutyámat az utcán találtuk és nagyon okos.Még arra se kellett megtanítanom, hogy ne menjen el, ha póráz nélkül sétáltatom.
2014. jún. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!