Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám lenyelt néhány csepp...

Kutyám lenyelt néhány csepp Betadine-t, árthat neki?

Figyelt kérdés
Van egy kis sebe, arra raktam egy kicsit, de utána néhány másodperccel lenyalta róla, széntabletta meg nem volt itthon, csak tej, ezért csak azt tudtam neki adni, kb 4-5 decit. Szerintetek lehet ebből baj? Történt már valakinek a kutyájával hasonló?

#kutya #Betadine #mérgezés #betadine lenyelés
2014. jún. 9. 08:47
 1/6 anonim válasza:
A haverom cicájának nem lett baja az is lenyalta.
2014. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

2. oldal

2014. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt dokumentum második oldalán az ide vonatkozó arra vonatkozik, ha a kutya érzékeny, illetve ha benyalja a fél tubust.

A Betadine oldatot nyálkahártyák fertőtlenítésére is használják (a száj belseje is nyálkahártya). Nekem volt, hogy a kutyám szemét kellett hígított jóddal mosnom.


Ilyen kis mennyiség esetén semmi baja nem lesz, semmit nem kell vele csinálnod. Az én kutyáim is lenyalják a jódot, amit rájuk kenyek. Én úgy szoktam, hogy kb 1 percig figyelem őket, és nem engedem, hogy lenyalják, aztán már nem.

2014. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ne félj, nem lesz ettől semmi baja!
2014. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Betadine-tól nem lesz baja, de a tej lehet, hogy megfosatja. Egyébként miért adtál neki?
2014. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert azt elvileg azt kell innia ilyen esetben, ahogy azt fentebb linkelte is valaki. Nehezíti/gátolja a felszívódást.
2014. jún. 9. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!