Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ennyi önjelölt...

Miért van ennyi önjelölt "tenyésztő"?

Figyelt kérdés

Miért hiszik el az emberek magukról,hogy ők igazi tenyésztők azért mert egy pár négyzetméteres kennelben van 5-6 kutyájuk és azt árulgatják törzskönyvvel. Miért tartják ők magukat többre azért mert a kutyájuk papírral rendelkezik? És miért hiszik,hogy a törzskönyv nélküli kutyák kevesebbek? Miért hazudják,hogy ők az életüket áldozzák a kutyára és ők ebből nem jönnek ki nyereséggel? Miért gondolják,hogy egy törzskönyv nélküli kutyát nem visznek annyit orvoshoz nem figyelnek rá fokozottabban és nem szeretnek annyira.

Megjegyzem nem vagyok se "szaporító" se "tenyésztő". 2 ivartalanított kutyusom van.


2014. jún. 9. 18:41
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
73%

"Amúgy szerinted egy törzskönyves kutya nem ehet drága tápot? xD"


Mi bajod van? Mit nézel? Cseh kettőt?

2014. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem téged az zavar, hogy vannak emberek akiknek a szakmájuk szerint semmi köze az állattenyésztéshez és mégis tenyésztőnek hívhatja magát, mert kennelt alapított. Ez szerintem is igen érdekes. Vajon egy könyvelő pl. miért lehet tenyésztő, de egy juhász, vagy vadász aki hasznáhatósága szerint selejtezi, pároztatja a kutyáit az miért szaporító, ha nem alapít kennelt és nem hordja kiállításra a kutyákat? Pedig ha utána nézünk szinte egyetlen fajtát sem a kennel alapítók hoztak létre. Én lassan betöltöm az 50. évemet mindig fajtatiszta kutyám volt, de törzskönyv nélkül (tehát keveréknek mondott). Soha nem volt egyetlen almom sem, mert ivartalanítottam őket. Kivéve a 8 éves jagdomat, amit egy vadász és mellesleg kenneltulajdonostól vettem (ez kivételesen törzskönyves). Ezt 2 éves korában vissza akarta vásárolni a tenyésztő, de nem adtam, így hordja a szukáit ő is, meg ismerősei is, hogy a vérvonalat fent tartsák. Sajnálatos, de a saját kanját széthasította egy vadkan. De ha nem lenne törzskönyves, akkor is jagd és nagyon jó vadászkutya. 2 hete vettem egy kuvasz kan kölyköt, most volt 3 hónapos. Törzskönyv nélkül! Apja és anyja is törzskönyves. Láttam a törzskönyveket. Egyik Százhalombattáról, másik talán Érdről származik nincsenek rokonságban. Kan 4 éves a szuka 3 éves. Akitől vettem egy állattenyésztő telepet vezet és a kuvaszok falkában őrzik a területet. Most 2 kiöregedő kutyájuk van 11-12 évesek. 2 szukát akart a telep tulajdonosa és szándékosan pároztatta az általa kiválasztott kutyákat egymással. Ismerem és 3-4 évente 1 almot szokott hagyni. 1 éve várok rá, hogy végre pároztasson. Hát csak 1 szuka lett, többi kan lett. Összesen 5 kutya lett a 4 kanra már ellés előtt volt jelentkező. Kennel nincs alapítva, akkor Ő biztosan szaporító. Hiába tervezetten lett pároztatva 2 nagyon jó minőségű állat. Megjegyzem igazán jutányosan adta, 2 oltással ( 1 parvo és 1 kombinált) féregtelenítve 20000 Ft. A szaporító nem ennyiért adta volna. Megkérdeztem tőle, hogy miért nem tenyészt, mint a sógora, aki komondor tenyésztő. Azt mondta nincs rá ideje a telep vezetése mellett. Neki az kell, hogy megbízható jó kutyái legyenek a telepen és ne kelljen folyamatosan 60-80000 Ft-ért vásárolnia. Mellesleg ez az ember agrármérnök és állattenyésztő telepet vezet, biztosan jóval kevesebb tudása lehet a tenyésztéssel kapcsolatban, mint egy autószerelőnek például. Mert a jelenlegi helyzetben hivatalosan így van. Mellesleg a kis kanomat is ivartalaníttatom, nehogy szaporítónak legyek kikiáltva, illetve kevesebb esélye lesz, hogy csavarogjon.
2014. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
75%

Te sem érted és nem látsz tovább egy generációnál...

Tök szuper, tök jó amit mondasz, DE..

Ha ilyen körültekintően csinálja a mérnök úr, akkor miért nem szánt rá +20 ezret a kennel név kiváltással és +5000-rel többért adva a kölyköket ami a tk ára? És akkor legalább visszakövethetőek lennének, ha esetleg valamelyik gazdi úgy gondolja, h ő mégis pároztat vele, attól függetlenül h azt mondta h ivartalanítani fogja? A szűrési eredmények hol vannak vezetve? És ne adj isten esetleg valami tenyészcél, ami a fajta javát szolgálja?

Számomra a tenyésztésnek mindig van egy célja - és az nem az h kiskutya szülessen, hanem h _milyen_ az a kiskutya.

(és most kedves utolsó vonatkoztass el attól akitől vetted, mert nem ez az általános)

2014. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
61%

# 32/32 Időpont ma 22:28


Tehát az nem is lehetséges, hogy az embernek több végzettsége legyen, igaz? Valaki vagy ez vagy az. De ez is, az is nálad már nem létezik.


Hogy lehet egy könyvelő tenyésztő? Miért? Szerinted ez úgy működik,hogy világra jössz és Te onnantól kezdve csak és kizárólag kutyatenyésztő lehetsz? Még rajtad van a vér és még kék a fejed,de te az leszel! Nehogy könyvelő legyél, vagy orvos, vagy lakatos,mert különben nem lehetsz tenyésztő. Nem végezhettél el állatorvosit, állattenyésztésit. Semmit! Mert egy dologra van kapacitásod... Szép...50 évesen ...szép. Nagyon mellé lőttél. HA -márpedig ezek szerint biztos nem- nem tűnt volna fel,azért jegyeztem meg a tenyésztés melletti munkát (példának hozva a könyvelőt),mert mint mondottam volt a tenyésztésből még senki nem lett milliomos. Legalábbis Magyarországon biztos nem.


Gratulálok...taps-taps.

2014. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Abban tökletesen igazad van, hogy nem ez az általános. Mert én is mentem régen hirdetésre, ahol kutyák egymás hegyén-hátán voltak és sovány, koszos állatokról volt szó. Éppen csak megnéztem a kölyköket, de eszemben sem volt venni. Nem vettem és nem is fogok venni piacon sem állatot, hanem megnézem a szülőket és a helyet. Szerintem nem lenne a szaporítókból semmi sem, ha az emberek is így választanának kutyát. De pl. én aki nem akarok tenyészteni kutyát ne várja el tőlem senki sem, hogy 60-80000, esetleg 100000 Ft-ot adjak egy fajtatiszta kutyáért még ha csak kedvenc is lesz. Én inkább keresek a mérnökhöz hasonló embert. Azért akad ilyen még. Szarvasmarhák és sertések vannak a telepeiken. El tudom képzelni, hogy nincs rá ideje kiállításokra hurcolni a kutyákat. A takarmányt is maguk keverik össze és minimális létszámmal dolgoznak, hogy nyereségesek legyenek. Egyébként idén egy elismert kuvasztenyésztő árult 30000 Ft-ért kölyökkutyát. Törzskönyvnélkül ivartalanítási kötelezettséggel. Nem emlékszem már mit mondott pontosan, talán a harapásával volt probléma a kölyöknek, vagy valami hasonló, tehát törzskönyvet nem akart rá kiváltani. Már az enyémet lekötöttem így csak kíváncsiskodtam. Mindenesetre nehéz kérdés ez. Nem fehér vagy fekete. Mert tényleg vannak szaporítók akik tönkreteszik az éppen divatos fajtát. Volt ez a pulival, dobermannal, stb. Most éppen a bullterrier a menő (felénk legalábbis). Szaporítják is ezerrel. De szerintem a másik véglet meg az, hogy bárki tenyésztőnek nevezheti magát, csak fizessen be egy kis pénzt a kennelnévért. Egy idő után a legtöbb tenyésztő tanul és tényleg tenyésztő válik belőle, de nagyon sok olyan is van, aki szaporítja csak éppen legálisan ad mellé törzskönyvet. Az én szememben az ilyen kutya nem ér többet, mint az amit vettem.
2014. jún. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%
Maydy4. Te lőttél alaposan mellé. Mert 6 szakmám van, de nekem mindről van iskolám is! Nem úgy van, hogy megvettem mint a kennelnevet egyesek és kutyatenyésztőnek hívatja magát. Gondolom téged azért irritál ez, mert te is ilyen vagy.
2014. jún. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
48%
Maydy4 Gondolom a sinka is úgy alakult ki, hogy törzskönyvezik ezerrel. Tenyésztőkkkel az a baj, hogy legtöbb hozzá nem értő könyvelő (csak hogy a kedvedre tegyek) tenyészti szépség külalak szerint kutyákat, csak éppen a belső értéket a bíró nem tudja megnézni az alatt a kis idő alatt és akármennyire is igyekeznek a belső értéket egy jól felkészített kutya megvezetheti a bírát. Ja és ezt nem én mondom, hanem olvastam tenyésztőktől. A kuvaszt is most már használhatóság szerint tesztelik a fajtaklubnál és a komondorosok is tesztelik a kutyákat. De vannak még fajták, ahol nem ismerik el a tenyésztők, hogy a küllem mindenekfelett előnyt jelentett. Ezért vett a szomszédom epilepsziás bordói dogot. Törzskönyvesen.
2014. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ki gazdagodott meg és ki nem. Nem is érdekel. De itt van egy régebbi cikk, ami a törzskönyves magyarországi kutyákról ír. Én csak a lényeget vettem ki, de a népszabbadságban el lehet olvasni az egész cikket.



"A MEOE fő aduja a vitában, hogy ez az egyesület képviseli Magyarországot a Nemzetközi Kynológiai Szövetségben (FCI), és az utóbbi szervezet kizárólag a MEOE által kiadott törzskönyveket fogadja el (aligha függetlenül attól, hogy minden MEOE-s papír díjából részesedik – vagyis nemzetközi relációban csak ezeket lehet használni). Márpedig a kutyabiznisz alapvetően az exportra épül, a csak Magyarországon érvényes papírok nem sokat érnek. Vagyis alapvetően pénzről, mégpedig sok pénzről van szó. A törzskönyvezéshez és a tenyészszemlékhez kapcsolódó bevételek milliárdos nagyságrendűek, a kutyaexport pedig évente tízmilliárdokat mozgat.


Tény, hogy a MEOE törzskönyvkiadási gyakorlata a fajtaegyesületekénél sokkal engedékenyebb, és azzal is nehéz lenne vitatkozni, hogy ez a hozzáállás szerepet kapott a magyar „kutyagyárak” kialakulásában, illetve abban, hogy Magyarország az EU első számú olcsókutya-exportőre lett. A fajtaegyesületek szerint a gazdátlan és a kóbor kutyák minden képzeletet felülmúló mennyisége is azzal függ össze, hogy sokan próbálnak megélni a „mennyiségi kutyatenyésztésből”, és a kínálat immár szignifikánsan meghaladja a keresletet. Évente legálisan 50-60 ezer magyar kutyakölyök kerül külföldre legálisan, a „feketeexport” is hasonló nagyságrendű. "

2014. jún. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 Akiteki ***** válasza:
68%

Egyet árulj el nekem kedves kérdező: Miért fáj neked, hogy vannak emberek, akiknek az a hobbyjuk, hogy nem a kocsmába hordják a pénzt, hanem minél szebb és jobb kutyákat akarnak tenyészteni?

Hogy az utolsó benyomja egy totálisan tájékozatlan firkász írását, az kb. annyit jelent, mintha én akarnék mondani véleményt a hazai agysebészek szakmai tudásáról.

2014. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
69%
Becsületes tenyésztőt én sem láttam meggazdagodni. Sőt semmi nyeresége nincs annak akivel legutóbb beszélgettem egy kiállításon. Felsorolta, hogy mire mennyit kell költeni. Sokba kerül és sok idő ráfordítással jár. De ott is előfordulhat szaporító. Minden szakmának megvan a selejtje.
2014. jún. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!