Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lettek divatosabbak...

Miért lettek divatosabbak Magyarországon is a keleti pásztorkutyák (KAU, KÁJ, sarplaninac) a saját pásztorkutyáinknál (Kuvasz, Komondor)?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 12:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%

Azért egy közép ázsiai meg egy komondor között van egy kis (nagy) különbség! Persze nevelés kérdése, hogy milyen kutyává válik!

De a pl a külső...hát azért egy lapon nem lehet említeni a két kutyát!

Nekem a KÁJ-tól szebb a világon sincs!ÉS igen van akinek ez is fontos, hogy milyen a kutya külseje!

Ebben az esetben is igaz...külső megfog...belső megtart!

Senkit nem megbántani akarok de kinek mi az ízlése!

Mégha "divat" is....

2010. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Nekem kuvasz-om volt (12 évesen pusztult-el).

Több kérdés is elhangzott itt, amire a válasz egyformán az, hogy az emberek nem gondolkodnak mielőtt kutyát vesznek.

Az nem feltétlenül baj, ha valakit befolyásol a divat, a kutya kinézete, de sosem szabad, hogy ez legyen az első szempont. Sokkal fontosabb a természet, jellem.

2010. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Most ha a fent említett öt fajta közül választani kellene,egyértelműen a kuvaszt választanám.Bár az ausztrál juhászkutya a nagy álmom,azért mégis erősen él bennem,hogy,,magyar embernek magyar kutyát"...Ha nagyobb leszek,biztos,hogy tartani fogok egy kuvaszt minimum.Szerintem egyszerűen gyönyörű,és állítom,van olyan kemény kutya,mint egy kaukázusi!Vagy ott van pl a komondor-egyik ismerősünknek van egy komondora,de az a kutya olyan,hogy a kerítést nem merjük tőle megközelítneni!Ha a gazdája beenged minket,minden oké,lehet simogatni,mindent,de ha csak úgy be akarna valaki menni...!!
2010. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért ? Ki vesz meg úgy egy kutyát hogy nem tetszik neki a külleme...de a jelleme igen (persze a jellem idővel változhat ) Lehet jó kutya a kuvasz (bár felénk kifejezetten agresszívak) de nem tetszik...
2010. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy nem szabad keleti pásztorkutyákat tartani, csak azt, hogy egy magyar ember, részesítse előnyben a magyar termékeket!!

Igen, a kuvasz is, és a komondor is van olyan kemény, és ősi, mint a kau, a káj, vagy a sarp, csak ők másképp. A komondor pl. fölöslegesen nem fitogtatja az erejét, de ha szükség van rá, olyan vehemenciával támad, hogy az emberben leáll a vérkeringés.:) Én ezt onnan tudom, hogy tapasztaltam, amikor a komondoros ismerősünk mondta, hogy menjek be, nincs bezárva a kapu, közbe ő bement a lakásba. A kutya hátul volt. Kinyitottam a kaput, erre a komondor mind a 80 kilójával, ugatva rohant felém, de amikor szólítottam a nevén, felismert, és a nyakamba ugrott :D

2010. júl. 26. 16:10
 16/18 A kérdező kommentje:
A keleti pásztorkutyák pedig tényleg nem tudják megkülömböztetni a valódi veszélyhelyzetet a beállított szituációtól, és fölöslegesen mutogatják magukat: KIÁLLÍTÁSOK!!!
2010. júl. 26. 16:11
 17/18 Akiteki ***** válasza:

Ha az utolsó mondatodban a kiállításokon a kerítés mellé kikötött őrjöngő kaukról beszélsz, akkor egyetértek. Persze nagyrészt, mint minden viselkedési probléma, a gazda hibája.

Sosem fogok rájönni, hogy miért képesek a jámbor jólnevelt kutyáknak ketrecet vinni az emberek és a gyilkos vadállatokat csak kikötni, mikozben a gazdája épp leissza magát az első bódéban.

2010. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, meg arra, hogy ha pórázon fogja őket a gazdi, akkor is kitámadnak állandóan, még a 8-10 hónapos kölykök is.:O De igazad van.
2010. júl. 27. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!