Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Orvos?...

Mit csináljak vele? Orvos? Hagyjam? Kenjem be valamivel?

Figyelt kérdés
A kutyusom azt hiszem belelépett tegnap valamibe, aztán este elég sokat nyalta a lábát, mára már sántít is. Látszik egy kis seb, de szerintem főleg attól van, hogy nyalogatta, este nem láttam semmit. Vigyem ezért orvoshoz? Vagy elmúlik? Esetleg kenjem be valamivel? Csak azt meg lehet lenyalná, akkor annál rosszabb.
2014. jún. 10. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak, mert könnyen lehet, hogy azért nem látsz semmit, mert teljesen a bőre alatt van, ami belement.
2014. jún. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jajj szegény blöki, vidd el orvoshoz jobban jártok!
2014. jún. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy toklász ment az ujjai közé. Tudod, a fűnek az a kalászos magja, ami apránként befúrja magát a bőrbe és egyre mélyebbre csúszik.

Vidd el dokihoz, mert ha tényleg toklász, akkor eltályogosodhat, nagyon fájdalmas és súlyos lehet.

De te is megnézegetheted, az ujjbegyeddel óvatosan megtapogathatod, hogy nem érzed-e a fűkalász kiálló részét. Ha igen, akkor csipesszel ügyesen szedd ki és kezeld le betadinnal, ha nem, vagy benn szakad, akkor irány a doki.

2014. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hinn;m, hogy toklász, nem voltunk olyan helyen, ahol az van. Csak járdán sétált.
2014. jún. 10. 10:21
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Mesélek neked valamit, igaz a cicámról. A cicusom lakásban tartott cica, egyik éjszaka kiszökött. Reggelre itt volt ugyan az ajtó előtt, de sántított a mellső bal lábára, nyalogatta, pici sebek voltak rajta de azt mondtuk semmi baja, a nyál majd begyógyítja, úgyis annyit nyalogatja. Vártunk, eltelt 2 nap, már nem is sántított, semmi gond nem volt. Utána 1 hét múlva, megint elkezdett sántítani, bedagadt a lába, hozzá sem engedett nyúlni. Jó kedve volt, evett, ivott, de fájt a lába. Elvittük dokihoz. Kiderült, hogy bakteriális fertőzése lett a kis sebtől, kapott egy csomó injekciót 2 héten keresztül, másfél hónapig kellett neki adnom tablettát (ne is mondjam, egy csomó pénzbe került).. Ha még tovább húztuk volna, lehet rá megy a cicám élete is. Én azt javaslom, ha ilyen van, vidd orvoshoz, pénzt, izgulást, felesleges stresszt spórolsz meg. Jobbulást a kutyusnak!

2014. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már nem sántít, nem is nyalogatja. Megnéztem, nem látszik semmi, megnyomogattam, nem fájt neki. Jókedvű, szaladgál, eszik jól. Nem hiszem, hogy baja lenne.

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 10. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!