Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutya mit tegyek?!

Megharapott a kutya mit tegyek?!

Figyelt kérdés
A mamámék kutyája.(Egy átlagos macskánál kicsit nagyobb) Én is bevagyok oltva, a kutya is bevan.(14-éves vagyok)Az a kutya elégé szereti a labdát és mikor én elakartam lőni ő pont előttem ellökte a labdát,de sajnos,én a szájába találtam bele(a szemfogába talált a lában) :/.Elégé vérzet,majd azonnal kimostam vízzel,és raktam rá sebtapaszt. Később leszedtem és megint kimostam. Most(6.10) már elégé fájt suliba menet is,és hazaérve észrevettem,hogy "növekszik a lábfejem".Kamillás vízbe raktam(gyulladáscsökkentő).Pár óra múlva mikor kivettem és megtöröltem láttam,hogy jön ki belőle a "Víz" vagy minek lehetne ilyenkor ezt nevezni.Ez a seb a lábfejem felső részén helyezkedik el a nagylábujjam előtt :/.Jelenleg a lábam bevan gyulladva,kétszer akkora és jön belőle a cucc :/.Holnap elmegyünk a védönőhőz.Szerintetek mekkora a baj?jó,hogy jön belőle ez a ""váladék""? ;-(

2014. jún. 10. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem védőnőhöz kell menni, hanem dokihoz, hogy adjon Tetanuszt és gyulladáscsökkentőt. A kutya foga jó mélyen be tud hatolni. Elég sokáig fog tartani a gyógyulás. Bezárni az ilyen sebet nem szabad, mert nem tud tisztulni.
2014. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél normális kutyát, pl Shiba Inu <3
2014. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

shiba cuki :D de itt ez most se nem a kutya, se nem az ő hibája volt hanem véletlen

de ide tényleg orvos kell

2014. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés megfogalmazása némileg félrevezető, mert ezek szerint nem az történt, hogy a feldühödött kutya megharapott volna, hanem egy nem megfelelő játszás közben baleset történt. Sajnos a kutya fogán és szájában nagyon sok gennykeltő baktérium van és ha az mélyre bekerül a test lágy részeibe, ott bizony gyulladás léphet fel. Erre bizonyára kell tetanusz injekció, de nagy valószínűséggel valami antibiotikum is. Erősebben ki kellett volna véreztetni a sebet és utána fertőtlenitőszerrel ecsetelni. A tapasz talán nem volt a legjobb megoldás, mert elzárta a levegőtől a sebet, márpedig az anaerob baktáriumok éppen levegőtől elzárt környezetben tudnak szaporodni és toxint termelni.
2014. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hovarju ***** válasza:
74%

Egy oltott kutyától is kaphatsz fertőzést. Menjetek el sebészetre, ahol kitisztítják a sebet és kapsz egy tetanuszt. A kutya oltási könyvét vigyétek magatokkal.


Az orvosnak pedig mondd el, hogy játék közben baleset ért. Nem ő harapott meg, hanem te rúgtad meg őt, véletlenül.


Jobbulást kívánok.

2014. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne a védőnőhöz menjetek,hanem vagy a háziorvoshoz,bármelyikhez vagy sebészeti ügyeletre,akár most.Kaphatsz egy olyan szép vérmérgezést,hogy csak nézel.
2014. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valami oltás van erre, Tetanusz, vagy veszettség elleni oltás!!!De ha be van oltva a kutya, akkor nem lesz semmi :)engem harapott meg csivava!!de nem lett semmi bajom :)
2014. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Anett** válasza:
engem harapott már meg, nagy keverék kutya, sőt kb egy hónapja egy bernádhegyi. győződj meg róla, hogy minden okés a kutyánál, fertőtlenítsd le, esetleg jegeld ha nagyon fáj, de ennél többre nem lesz szügség! én semmit se tettem, csak lefertőtlenítettem. sok sikert, jobbulást!
2014. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
orvos: ( max kitisztítja a sebet, ő majd eldönti ) tetanusz. ha megvannak az oltásai a kutyának másra nem lesz szükség. a tetanuszról kapsz egy vízjeles igazolást, amit magadnál kell tartani ( 4 évig hat egy oltás ), nehogy véletlenül egy másik orvos beadjon még egyet 4 éven belül.
2014. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!