Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít, hogy a...

Titeket nem idegesít, hogy a kutyákat mindenhová követ titeket a lakásba és mindig ráléptek véletlenül?

Figyelt kérdés
Rendszeresen ez van, főzés, vagy takarítás közben, mindig ott van, hiába küldöm el, ő ott terem és véletlenül mindig rálépek. Mit csináljak?....

2014. jún. 11. 13:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is követ de nincs láb alatt,és szemmel is tart .Közelemben foglalja el magát, ha látja hogy most nem játszani fogunk.Csak akkor kotnyeleskedik ha mosogépet pakolok vagy porszivozok (ezt hamar megunja).A wc lehuzás tetszik neki legjobban,azt feltétlenul megnézi.Nem szoktam rálépni ettöl fuggetlenul és nem is zavar.Legtöbbet velem van én ennek tudom be,nem annak ,hogy ö a falkavezér.Ha azt mondom menj arrébb akkor megy.Ha otthon van egyedul és nem én megyek haza elöször ,mindenkinek örul de azután egyfolytában keres.Meglehet ,hogy csak azt szeretné foglalkozz vele mert unatkozik éppen.Az enyém is van ugy ,hogy elunja magát és hoz valamit pl labdát áll és néz.A lényeg az ,hogy meglehet hogy csak szereti ha a közeledben lehet ,nem feltétlenul falkavezérnek érzi magát.
2014. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Akiteki ***** válasza:
75%

A falkavezérség egyszer az agyatokra fog menni, de minimum kiütést fogtok kapni tőle.

Van itthon egy alom kiskutyánk. Ők is jönnek utánam mindenhova. És a nagyok is. Pont azért, mert a főnök mozog, megyünk utána. A kertben a papucsomba léptek tegnap, majdnem orraestem. Mondtam is nekik, hogy utálok cézármilán lenni, húzzon vissza mindenki a helyére és ne kövessenek.

2014. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
:)
2014. jún. 11. 21:09
 24/26 anonim ***** válasza:
De, baromira idegesítene. Éppen ezért arra szoktattam őket, hogy a saját kis helyükön legyenek, vagy bárhol a lakásban, a konyhát kivéve, de ne mászkáljanak össze-vissza.
2014. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyünk különbséget aközött, hogy a kutya követi a gazdáját és aközött, hogy az állandóan orra akar senki benne. Az én kutyáim is jönnek utánam, de nehogy már én kerülgessem őket minden második lépésnél, mert pont ott vannak, ahová lépnék... Pl. ha a kutyák az ajtó előtt fekszenek, nem állok le nekik könyörögni, hogy "babuci, menjél már odébb légyszíves". Ha látják, hogy megyek, pattannak is fel és aztán jönnek utánam. Ezzel nincs probléma, mert tudják úgy csinálni, hogy ne legyenek útban. Az ideiglenesem állandóan a papucsomra lépett, de két nap alatt megoldottuk, hogy ugyan kövessen már úgy, hogy ne essek orra miatta.
2014. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én a két szélsőséget kaptam: ha itthon vagyubk, a két staffim közül a három éves pihen, alszik, fetreng a helyén, még akkor sem jön ki, ha főzök.

A fiatalabb (másfél éves) folyton a seggemben akar lenni, de ő bepróbálkozik azzal is, hogy elém áll, elémfekszik, stb. Én ilyenkor eljátszom a vak rinocéroszt, és átgázolok az akadályon. :D Nem habozok, megyek, a kutya meg lélekszakadva kotródik az utamból. Ha beküldöm a helyére, bemegy, kész. Nem engedem, hogy láb alatt legyen, mert járt már úgy, hogy egy véletlen lépésemből sírás lett. Azóta nem mer elémállni.

2014. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!