Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elköltöztünk a családdal és...

Elköltöztünk a családdal és az 5 éves vizslámmal együtt. A kutya sík ideg, nem találja a helyét és alig eszik. Mennyi idő alatt fogja megszokni az új helyet?

Figyelt kérdés
2014. jún. 12. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyit vitted eddig a kutyát idegen helyekre?
2014. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pár hétbe biztos beletelik, addig is próbálj adni neki valami természetes nyugtatót, pl. SOS Animal Bonbons

[link]

2014. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutya az emberhez kötődik, amikor költözésről van szó! Ellentétben a macskákkal, amelyek területhez kötődnek, ezért van az, hogy a macskák még visszajárnak ilyen esetekben a régi lakhelyükre.


A kutyáddal legyetek minél többet, mármint ha lehet, mindig legyen vele valaki a családból. Naponta akár többször is járjátok vele együtt körbe az egész lakást, annak minden kis zugát, ill. az udvart, a kertet, megmutogatni és főleg elmagyarázni neki, stb. stb. Érteni fogja! Előbb-utóbb elfogadja ezt a helyzetet, és majd "berendezkedik" ő is az új helyen!

Az udvaron engedd el, hagy járjon körbe egyedül is, de úgy állj, hogy lehetőleg mindenhonnét lásson téged, meg tudjon bizonyosodni arról hogy nem hagytad ott! Majd figyeld meg, hogy saját magától hova fekszik le, = ott érzi jól magát = oda kell tenni a kutyaházat!

2014. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kutya a költözés előtt még nem hagyta el a házat, vagy mi? A legtöbb kutya estére talál magának helyet és még a gazdás, de elveszett kutyákkal sem volt soha olyan probléma, hogy ne ettek volna idegen helyen, idegen emberek között. Nem tartom normálisnak, hogy a kutya sík ideg...

Mindenesetre ne nyugtassátok, ne tukmáljátok a kaját, idővel megnyugszik. Hogy mikorra, azt nem lehet megmondani, és nem is találkoztam még ilyennel, pedig volt már nálam 20-30 kutya és az enyémmel is utaztunk elég sokat.

2014. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, lehet, hogy te még nem találkoztál ilyennel, de vannak olyan érzékeny kutyák, akiket eléggé megvisel a költözés. Az én előző kutyám is ilyen volt, pedig mindig jártunk mindenhova, arra a helyre is többször elmentünk, ahova költöztünk végül. Viszont időbe tellett, mire felfogta, hogy nyugodtan ott aludjunk, ez nem egy "átmeneti" hely, ahonnan el fogunk indulni haza bármikor. Hetekbe telt, mire nyugodtan aludt, bár neki speciel más problémái nem voltak, enni evett, napközben is elvolt, csak követett minket mindenhova, ha csak egy lépést is tettünk a lakásban, viszont az éjszakái nagyon nyugtalanok vcoltak, folyton mászkált jobbra-balra, nem aludt. Napközben is csak a lábunk alá feküdve szundított időnként kicsit.

Kérdező, a saját holmijai - takarója, kosárkája, amije van, szóval a "helye" -, játékai, stb. segíthetnek. Ha keveset eszik pár napig, attól még nem lesz baja, ne tukmáld tényleg, ebben a melegben amúgy is sok kutya étvágytalanabb. Egyen egy kicsit, amennyit akar, ha otthagyja, vedd el. Próbálj normálisan viselkedni vele, vidd sétálni ugyanúgy, ahogy szoktátok a régi otthonotokban, próbálj egy ahhoz hasonló napi rutint tartani, de egyelőre ne hagyjátok egyedül az új helyen. Nekünk sokat segített pl. az, hogy azt a zenét játszottam le halkan, folyamatosan, amit a régi otthonunkban is mindig hallgattam, amikor otthon dolgoztam a gépnél (solopianoradio.com, egy online zongora rádió, nagyon megnyugtatónak találtuk én és a kutyám is).

2014. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha vittétek magatokkal mindenhová, akkor ezek szerint ott sem aludt nyugodtan, hogy hetek kellettek neki, hogy rájöjjön, hogy nem átmenetileg maradtok ott?
2014. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Érdekes, nálunk szerencsére nincs ilyen probléma utazáskor. Mivel úgy gondolom ott úgysem kapsz kimerítő választ keresd fel a hozzád legközelebb eső kutyaiskolát, mert ott fognak tudni igazás segíteni! Egyébként van kert? Ki tudja magát mozogni?
2014. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!