Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 fiú bajjal jár?

2 fiú bajjal jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy kutyusom (kan-ivartalanított) 5 éves lesz, és szeretnék most egy másik kutyust mellé szintén fiút.

Tudom hogy nem lehet általánosítani, hogy milyen lesz majd a kapcsolatuk de kíváncsi lennék, azoknak a véleményére akinek így vannak kutyusai.

Kijönnek majd egymással vajon (nemük miatt)?

Mire figyeljek oda hogy a mostani kutyusom ne érezze rosszul magát? Nagyon várom a tippjeiteket! Köszönöm



2014. febr. 6. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Két ivaros kan kutyám van. Az egyik öt éves a másik nemsokára kettő lesz. Azonos méretűek, együtt játszanak, a lakásban egymás mellett alszanak (az udvaron külön helyük van). Egyrészt nevelés kérdése, másrészt a kutyák jellemén is múlik, hogy mennyire nehezítik meg a dolgodat. Nálunk az idősebb kutya nagyon domináns jellemű, a fiatalabb meg bárkinek megadja magát, de emellett nagyon rámenős és addig ingerli az öreget, amíg az végül belemegy a játékba. Viszont az első két hónapban az idősebb kutya a közelébe se engedte a kicsit. Folyamatosan elzavarta, amikor az kezdeményezett. Fokozatosan fogadta csak el a kicsi rámenős közeledését, de végül megszerette őt és nagyon jó hatással volt rá a kicsi.
2014. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Ha a 2. kutyát is ivartalanítod (mielőtt a hormonok beleszólnának) Akkor nem lesznek dominanciaharcok. Persze ez attól is függ, milyen fajta a meglevő kutyád, milyen a viszonya más kutyákkal és milyen fajta kölyköt szeretnél. Ha megfelelően lemozgatod és összeszokatod őket,nem lehet baj.

Arra nagyon oda kell figyelni, hogy az idősebb kutyával mindig többet kell minőségien foglalkozni. Éreztetni kell vele, hogy a kölyök felett áll a falkában és ezt a helyét nem fogja elveszíteni. Kicsit több szeretetet kell, hogy kapjon, nehogy féltékeny legyen. Emellett külön is sokat kell foglalkozni a két kutyával. Fontos, hogy ne együtt etesd őket, és mindig az idősebb kapjon először.

A jól szocializált felnőtt kutyák általában nem okoznak komoly sérülést a kölyöknek, a gazdik pedig általában túlféltik a kölyköt és a nagy letolást kap, ha a kölyök túlzásba visz valamit. Hagyd, hadd intézzék el.

Ha valamit kihagytam, ami érdekelne, írj privátban nyugodtan, mások is biztos adnak hasznos választ még.

2014. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ó de jó, köszönöm :) kicsit megnyugtattál :)
2014. febr. 6. 11:14
 4/12 A kérdező kommentje:
Yorki kutyusom van és most hatalmasat ugrok, Német dog érkezne a családba :) Köszönöm és betartom amiket javasoltok!
2014. febr. 6. 11:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Emese92-vel nem teljesen értek egyet. Az ivartalanítás önmagában nem garancia semmire, bár hasznos. Ettől még nyugodtan lehetnek dominancia harcok. A külön etetésnek sincs semmi értelme. Az meg hogy melyik kutyával mennyit és hogyan kell foglalkozni, megint csak az egyedek jellemétől függ. Az sincs sehol se kőbe vésve, hogy feltétlenül az idősebb kutyának kell a rangsorban előrébb lennie, ez szintén a konkrét egyedek jellemétől függ.


A yorkik elég temperamentumos kutyák szoktak lenni, valószínűleg ő majd intézi a német dogot. Ha sikerül egy birka természetű német dogot választani, akkor jól ellesznek egymással.

2014. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :) Igen valószínű hogy a Yorkim rendezi majd a dolgokat :D Hát én sem tudom mi fog működni ezeket azért elraktározom az agyamban és majd alkalmazom, ahogy látom Őket.
2014. febr. 6. 11:44
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Persze, ahány kutya, annyi féle. Én ÖV-zek, és tudom, hogy az ivartalanított kan kutyám eléggé domináns. Mondjuk én pont ezt szeretem benne, de kinek mi ugyebár. Vakszerencse, vagy kitudja mi, de hozzám került álmaim fajtája 2. kutyaként. Nálam a külön etetés azért fontos, mert így 1: mindkét kutya azt és annyit kap, amennyi kell neki, 2: Evés közben szeretem nyugton hagyni őket, mert mind2 mély mellkasú. Leszögezném, a kajaféltés büntetendő nálam is, viszont így tényleg ellenőrízhetőbb.

A kérdezőnél meg, ahogy olvasom lehetetlen lesz az együtt etetés amúgy is, úgy viszont tényleg jó, ha az idősebb kutya eszik először.

Amúgy egy dog, csupán méretéből adódóan kárt tud tenni a Yorkie-ban, tehát nem árt már korán tisztázni a szabályokat...

Nyilván az ivartalanítás nem csodaszer, bár fiatal korban elejét veszi a komolyabb hisztiknek. Meg egy dogot szerintem kötelező is, ha nem szeretné tenyészteni. Nem szaporítani, nyilván.

2014. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam az etetéssel nincs gond. Mindkettőnek kiteszem az adagját egymás mellé és mindkettő maradéktalanul megeszi 2 percen belül. A fiatalabbik gyorsabban végez, úgyhogy utána 30 centiről figyeli, hogy az idősebb hagy-e neki valamit. Az meg nem hagy. Ennyi. ;) A leges-legelső etetésnél bevezette az öreg kutya a "nem nyúlhatsz a kajámhoz te kis pelenkás" nevű szabályt, amit a fiatalabb azóta is betart. Természetesen a gazdniak oda kell figyelni amikor több kutyája van és az ő dolga, hogy a helyzetnek megfelelően alakítsa a dolgokat, ha maguktól nem jól mennének.
2014. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sem azt mondom, hogy külön vannak zárva. Mindkettő a saját "helyén" kap kaját. A kölyök nálunk is gyorsabban végez (mondjuk ennek az az oka, hogy nem ugyan azt a kaját eszik). Nincs balhé, bár én az elején leszögeztem náluk, hogy a másik táljából a maradékot sem zabáljuk ki. Aki nem eszi meg a sajátját, az úgy járt... Nálam a kölyök szuka mondjuk, de amíg én vagyok a falkavezér, én mondom meg ki hol van a rangsorban.

Abban is biztos vagyok egyébként, ha a kölyök kan lenne, akkor sem lenne harc. Tényleg nevelés kérdése az egész... mondjuk én ilyen méretkülönbségeknél figyelnék... de lehet csak én féltem túl mindkettőt...

2014. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
78%
Ha nincs mellettük tüzelő szuka, a két kan kutyának semmi oka a veszekedésre. Nálam mindig a legjobb barátok a kanjaim.
2014. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!