Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legközelebb hogyan büntessem...

Legközelebb hogyan büntessem vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
2014. jún. 12. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kifejtenéd bővebben...

Fajta, kor, az ok, ami miatt kérdeztél?

2014. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kicsit azért több infóval is szolgálhatnál!
2014. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a lényeg lemaradt.

Szóval járunk egy helyre a kutyával, ahol végre le lehet csatolni róla a pórázt.

Sajnos nincsen kutyapajtink, és azon a helyen sem találkoztunk még senkivel.

Ilyenkor esténként kiviszem, kicsit dolgoztatom (ül, fekszik, marad, pacsi...stb), aztán botokat dobálok neki vagy a labdát, játszunk.

Idáig nem találkoztunk ott senkivel, tegnap este 2 kocogó kislány kocogott volna tovább, de nem mert, mert a kutyám elkezdett ugatni meg pattogni és egyre közelebb ment hozzájuk.

Hívásra, kiabálásra, semmire nem reagált.

Nem tudtam mást kitalálni, elkezdtem "meghajtani", a kutya iszkolt előlem és a sarkon megvárt. És úgy ült le, mint egy kisangyal, hogy adjam rá a pórázt. De nem adtam rá (mert a földút elején lakunk), rá se néztem, csak kinyitottam a kaput és bejöttem, majd bejött a kutya.

2014. jún. 12. 11:53
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Első körben szerezz be kutyás barátokat, mert nagyon fontos a szocializáció. Ugyan ez a lényeg emberekkel/gyerekekkel/biciklivel. Lassan szoktasd hozzá. Először normál pórázon, utánna hosszó pórázon, és csak akkor engedd majd el, amikor mindenre nyugodtan reagál. Vidd tömegbe, de csak fokozatosan, szoktasd hozzá mindenhez.
2014. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A városi séta is megvan amúgy. A brigásokat nagyon nem szereti, az fix. Volt már néhány kellemetlen szitu, amikor néhány biciklis elsuhant mellettünk. :( De az utóbbi időben nagyon odafigyelek és figyelemeltereléssel egészen jól működik a dolog.

Olyan "kerítéses" kutyapajti az van rengeteg. Van egy törpekutya az utcában, aki non-stop az utcán csatangol, vele teljesen jól elvan, játszanak, csak ugye méretbeli különbségek miatt a kicsi nem mindig veszi mókának a dolgot.

Alapvetően az embereket is szereti, csak mindenkire ugrálni akar. Erről még nem sikerült leszoktatni, mert ugye sokan hagyják (a családon belül is).

Amúgy a kutyám 2 éves, ivartalan szuka, keverék. Úgy néz ki, mint egy rövidszőrű border collie, csak staffos a feje. Ezért sokan már ránézésre is félnek tőle/féltik a kutyájukat. :(

2014. jún. 12. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Kutya megtanít minden szituban behívásra reagálni. Kutya megtanít a NEM szó értelmére. Ha valamire azt mondod, NEM, akkor vagy el sem kezdi, vagy azonnal befejezi, amit tiltottál.2 évesen már ezeknek működnie kellene.

A bringások, az ugrálás is csak figyelem eltereléssel nem lesz tökéletes.

2014. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!