Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szocializáljam a kiskutyá...

Hogy szocializáljam a kiskutyámat más kutyákkal ha nincs lehetőségem kutyaoviba vinni?

Figyelt kérdés
Sajnos a környékünkön nincs kutyaovi. Valaki tud valami tippet? Van néhány kutyás ismerősöm, velük milyen gyakran kell találkozni? Kb hány kutyával kell megismerkednie hogy ne legyen antiszociális?

2014. jún. 13. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem darabszámra megy :)

Nem muszáj csak kutyás ismerősben gondolkodni.

Én vittem boldog boldogtalanhoz, hogy lehet-e kicsit ismerkedni. Mindenféle kutyához érdemes odavinni. Én direkt vittem kis idegzsák ölkutyákhoz is, semlegeshez, idősebbhez, játékoshoz, kicsihez, nagyhoz. Lásson minél többféle reakciót és ha jól reagál akkor dicsérd.

Az hogy a kutyás ismerősökkel milyen gyakran találkozzatok arra sem lehet egyértelmű választ adni, a lehető legtöbbet.

Én minden napra készültem nekik pajtikkal, a mai napig is erre törekszem.

A szocializálás mértéke nem attól függ hány kutyával találkozik, hanem attól, hogy mennyire tanul meg kommunikálni és helyzeteket jól lereagálni. Te is kellesz hozzá, irányítani, terelgetni, dicsérni, tiltani kell.

2014. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség. Én jártam az enyémmel oviba, de egy kutyával sem játszott, illetve olyan hülyék voltak a gazdák, hogy 3 alkalom után feladtam. Inkább a tesójával futottunk össze néha, meg még egy-két kutyás ismerőssel, de sok kutyával nem találkozott. Egy kan roti amúgy, de mégsincs baja egy kutyával sem. Persze, aki kötekszik vele, azt helyreteszi, de verekedést soha nem kezdeményez, teljesen jól szocializált kutya, ami a kutyákat illeti. Szóval nem a mennyiség számít, hanem az, hogy normális kutyákkal találkozzon viszonylag rendszeresen.
2014. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Zöld pacsi.
2014. jún. 13. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!