Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 órát kell utaznom 2 kutyával...

2 órát kell utaznom 2 kutyával reggel 6-kor indulok. De csak ponyvás utánfutóval tudom vinni őket. Vélemény?

Figyelt kérdés
Hátul nyitva van, van rajta szellőző és voltam benne 30 perc autókázás után tűző napon és szerintem hidegebb volt bent mint kint. Máshogy nem tudom megoldani. Többször megállunk út közben szellőztetni és kiengedni őket + vizet adni nekik. Megérkezéskor azonnal kiszállnak és kb. 5 órát kint leszünk árnyékos helyen.
2014. jún. 11. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem biztonságos. Csapódnak benne ide-oda a kutyák, egy nagyobb fékezéskor komoly, akár életveszélyes sérüléseket is szenvedhetnek.
2014. jún. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ott vannak a kutyák, mellék utakon megyünk ami jó állapotú, max 50 km/ órával és végig fekszenek mert kamerával felszedtem az egyik utat. Nem a biztonság a lényeg mert az meg van oldva, hanem a meleg.
2014. jún. 11. 10:23
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja és nem fékezgetek mint a hülyék, hanem már előre odafigyelek és hamarabb reagálok mint általában.
2014. jún. 11. 10:24
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha menetszéllel tudod hűteni, plusz sötét is van bent, nem lesz gond. Jó dolog megállni időnként itatni és mozgatni .
2014. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy azt naívka elképzelni... Mi lovakat szállítunk arra kialakított szállítóban és még ott is csapónak, ha hirtelen vészfékezni kell. Olyan nincs, hogy lassan vezetek és akkor minden oké, nem így működik a valóság.

Egyébiránt egészséges kutyának ennyi idő alatt nem lehet baja, bár nem értem, hogy mért is kell ponyva, mikor kb tíz perc leszedni.

2014. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

És utazzanak erősen csapódó levegőn, kipufogó füstben?


Ilyen az utánfutó: [link]


plusz ponyva rajta.

2014. jún. 11. 11:32
 7/19 anonim ***** válasza:

Ebből nem tudnak kimászni? Én szereznék kutya biztonsági övet és kikötném őket, nehogy kirepüljenek. Ha hűvösebb van mint kint, akkor jó.

Boxban nem lehetnek az autóban?

2014. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha sokat viszed őket ilyen módon, érdemes lenne akár ketrecet, akár boxot beszerezned a futóba. Nem egy kutyás ismerősömet találta el hátulról másik autó. Ilyen esetben nem szaladnának világgá a kutyák. Nem azért írom, mert olyan mindennapos az ilyesmi, de csak egyszer történjen meg.
2014. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
31%

Érdemes lenne szereltetni rá fix boxokat, légnyílásokkal ellátva! Egyébként már profi kutyaszállító utánfutók is vannak :)

[link]

2014. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
aha,csak hogy arra nekem nincs pénzem még egy 2-3 évig biztosan.
2014. jún. 11. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!