Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítása...

Szuka kutya ivartalanítása első tüzelés után mikor lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szuka Törpesnacim egy hét múlva lesz 8 hónapos, ma vettem észre, hogy tüzelni kezdett, vérzik a nemi szerve. Sajnos korábban valaki olyanra hallgattam, aki azt mondta, hogy első tüzelés után a legideálisabb az ivartalanítás, de utánaolvasva rájöttem, hogy jobb lett volna előtte...


Akkor most mi a teendő? Meddig kell várnom, vagy mennyi időt kéne várnom az ivartalanításig? Addig mire figyeljek oda? Ha nem figyelek,ugye vemhes lehet a kutyám?



2014. jún. 14. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

én is az első tüzelés után ivartalanítottam, bár előtte akartam de sajna sokáig vártunk am most 7 éves és semmi baja :)

fontos hogy várjátok ki a tüzelés végét addig nem szabad ivartalanítani, de beszéld meg a dokival :) addig meg figyeld a kutyusod, lehetőleg tartsd bent lehet bármilyen zárt a kert (ha ilyen helyen laktok) a kanok ugy is meg tudják oldani, ha nem fut össze egy kannal nem lesz vemhes :)

2014. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, figyelned kell rá a tüzelés ideje alatt. Aztán kérsz időpontot a dokitól ivartalanításra. Normális esetben a két tüzelés közötti nyugalmi időpont a legalkalmasabb.
2014. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. jún. 14. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártunk, túl sokáig vártunk és közben jól elkezdett tüzelni a kislány. A tüzelés vége után kb 2 hónappal vittük műteni.
2014. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!