Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai akita jó házőrző?

Az amerikai akita jó házőrző?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy akita kutyust de nem tudom eldönteni,hogy a japán vagy az amerikai fajta tetszik jobban.


Olyan cikket nem találok neten ahol a 2 fajt hasonlítják össze.

Legfőképp az érdekelne,hogy melyik az izmosan,nagyobb..mert a képeket nézegetve az amerikai tűnik annak de mérteteket nem tudok.

segítene valaki?


2014. jún. 14. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Izmosabb? Ez egyedfüggő, amelyiket többet mozgatják, edzik.


Az amerikai valamivel nagyobb és kezelhetőbb, de nem nagy a különbség és azért ez is erősen egyedfüggő. Egy nagy japán akita nagyobb lehet, mint egy kisebb méretű amerikai.

A kanok marmagassága 66-71cm (amerikai), 64-70cm (japán). A tömegüket nem tudom, kb. 45-50kg lehet egy amerikai akita kan, a japán néhány kiloval kevesebb.


Nem kifejezetten házőrző fajták.

2014. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és az amerikai fajta valamivel vaskosabb? csak mert japán fajtánál mindig a hosszú lábat figyeltem meg
2014. jún. 14. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, az amerikai valamivel nagyobb, testesebb, de nem attól lesz jó házőrző egy kutya, hogy mekkora. Konkrétan egyik akitát sem nevezném jó házőrzőnek.
2014. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mind 2 jó házörző a japán valamivel jobb az amerikai jóval nagyobb
2014. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a jóval nagyobb néhány centit és kilót jelent.
2014. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó az amerikai akita 60kg is lehet a japán 30kg
2014. jún. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, lehetni lehet, de az egy erősen elhízott akita.

A nagy bullmasztiff kanok sem mind érik el a 60kg-ot (standard felső határa 59kg egyébként), pedig az molosszer, akkor hogy lenne már egy vékonyabb karakterisztikájú fajta, mint az akita ugyanannyi, hacsak nincs elhízva.

Az amerika akita kanoknál szerintem ritka, ha az 50kg-ot átlépik.

A japán akita pedig 30? Az meg túl kevés, ezzel a súllyal a jóval kisebb huskyk vagy az ugyan magas, de vékony csontozatú agarak rendelkeznek. A japán akita azért ezeknél a fajtáknál jóval vaskosabb.


Szóval szerintem helytálló az amerikainál a 40-50kg, míg a japánnál a 35-45kg.

2014. jún. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az furi :D Én úgy tudom első számú házőrző az Akita.

Bár szinte egyáltalán nem ugatós fajta, azért félelmetes jó ház őrző! Nekem akitám van, fiú. Még azon is kikészült, hogy apám autójában egyszer a szomszéd ült bele. Hihetetlenül éber fajta. Én kimerném jelenteni, hogy az egyik legjobb házőrző! Max azért nem használják német juhász helyett mert nagyon makacs természetű. :)

2014. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!