Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem az lenne a származási...

Nem az lenne a származási lap/törzskönyv lényege, h ne legyen beltenyésztés?

Figyelt kérdés
Ehhez képest nagyon sokkutyánál a déd-, nagyszülő megegyezik
2014. jún. 14. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
De, az. De a beltenyésztés és a vonaltenyésztés két különböző dolog. Az én kutyám szüleinek apja is egy és ugyanaz, mégsem beltenyészetes. Nem véletlen az, hogy a legtöbb tenyésztő nem vonaltenyésztést végez, mert kevesen értenek hozzá.
2014. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt vonaltenyésztésnek hívják, de ezt sem lehet ész nélkül csinálni.
2014. jún. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a törzskönyvezés lényege, hanem az, hogy ISMERTEK legyenek a felmenők. Ezek alapján pedig a szakemberek el tudják dönteni, hogy melyik két kutyát akárják összetenni akár akkor is, ha rokonok. A fajtatenyésztés egyik alappillére az, hogy rokonokat pároztatnak és ezt azért lehet megtenni, mert a kutya mint faj alapból nagyon jól tűri, a szoros rokontenyésztést.
2014. jún. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

az a duma, amiből a kérdés kiindul, hogy azért kell a tk, hogy elkerüljük a beltenyésztést, alapvetően csak duma, hisz azt azért tudjuk, hogy nagyon ritka amikor két testvér tökéletesen véletlenül szaporítódik (legalábbis azoknál, akiknek ezt mondani szoktuk, tehát a "fifikutyás" szeretetből szaporítóknál), és az is, hogy ebből genetikai mutáció legyen (öröklött betegség persze lehet, vastagon). de az egyszeri szaporítókat lebeszélni jó, és van benne igazság, csak tök fölösleges kifejteni. úgysem olvassa végig, és végképp nem fogja megérteni.

az a helyzet, hogy a kutya, mint faj történelmes során sokszor megesik vonaltenyésztés, rokontenyésztés, néha egészen durva keretek között is. beltenyésztésnek általában akkor hívjuk, mikor már eljutott az egészségtelen szintre, de ez nem feltétlenül a tk-ön látszik, sokkal inkább a kutyákon.

de száz szónak is egy a vége: olyan tenyésszen, aki ért hozzá! szoros rokontenyésztést még a tapasztalt tenyésztő is ötször meggondol, viszont nagyszülő-unoka már nem számít olyan szorosnak, ahogy az unokatestvérek párosítása sem. ezekkel is lehet nagyot nyerni illetve bukni, a vonalak és az általános genetika ismeretén kívül még egy nagy adag szerencse is kell hozzá.

2014. jún. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!