Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nekem való kiskuty...

Szerintetek nekem való kiskutyus? Többi lent!

Figyelt kérdés

-14 éves vagyok (L)

-a tesómnak van egy nyuszija

-most szeptemberben kezdem a 9.-et

-3.emeleten,nyugodt környezetben lakok

-nem járok se sportolni,se más elfoglaltságokra

-a tesóm allergiás ezért én a hipoallergén bolognase-ra gondoltam

-nyáron rengeteg időm lenne rá

-a tesómmal egy 55 négyzetméteres lakásban lakunk,ebből kb. 20 négyzetméterre nem mehetne(tesóm szobája)


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm és kérlek ne a családi helyzetünkre reagáljatok!

:D


2014. jún. 16. 12:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, a tesóm szobája 9 m2!!! :D
2014. jún. 16. 12:53
 2/14 anonim ***** válasza:

A TE döntésed. Ha tudod vállalni az anyagi terheket, naponta 3X tudod sétáltatni, amiből egy legalább egy órás, akkor miért ne?


14 évesen, ha egy kicsit a kutya domináns, még nehezen tudod kezelni, egy-két év ebben a korban sokat számít


Szerintem próbálj meg egy menhelyről ideiglenesként befogadni egyet, akkor ki tudod magad próbálni.

2014. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha elmész fősulira is fogod gondozni?
2014. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyonköszi a választ ,kerestem már menhelyt Kaposváron de nem találtam olyant ahol le lettek volna fotózva a kutyusok,és címet sem láttam!

:(

2014. jún. 16. 12:58
 5/14 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Minden tőlem telhetőt megtennék,ebben biztos vagyok,csak nem tudom,milyen lesz a tanmenet, hány órám lesz naponta!

Sajnos

2014. jún. 16. 13:00
 6/14 anonim válasza:
9%
Szerintem ha most megveszed a kutyust, és nyáron foglalkozol vele mindig, akkor a nyár az oké, és az iskolában meg majd meglátod a tanmenetet, és ha úgy gondolod nem bírsz vele, odaadod egy menhelynek, vagy valakinek, aki szerinted normálisan viselkedne vele.:)
2014. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Szépen leírtad a lakásotokat. Azt viszont nem említetted, a szüleid hogyan állnak hozzá egy kiskutyához? Egy kutya , ha családba kerül, nem csak a te kutyád lesz. Van-e valaki a családban, aki akkor is ellátja a kutyát, ha neked a megszokotton kívüli programod lenne?
2014. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon nagyon köszönöm!

:D

2014. jún. 16. 13:15
 9/14 A kérdező kommentje:

utolsó előttinek kösz!


Utolsó:A szüleimmel nem egy lakásban lakok de anyának úgy vettem észre hogy mindegy,apa meg egész nap a gép előtt ül!

2014. jún. 16. 13:18
 10/14 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

14 évesen miért nem laksz a szüleiddel?

Mi az, hogy a nyár oké, aztán majd meglátjátok, max odaadod egy menhelynek.... nem egy kutyáról beszélünk?????????????? Mi az hogy odaadni??? Mit gondoltok, a menhelyek alig várják, hogy kapjanak még egy kutyát???? Mire kell akkor kutya???? Mert divatos??? Vagy? Mi az hogy majd meglátod a tanmenetet??????

Elmondom, hogy hogyan is megy a kutyás élet:

-ha kutya van, akkor addig marad, ameddig él. Ez alól nincs kibúvó.

- ha a kutya beteg, azonnal orvos, akkor is, ha kajára sincs pénzed.

- a kutyáért te vagy a felelős, vagyis akkor is gondoskodnod kell róla, ha álmos/beteg/fáradt/elfoglalt/szerelmes/depis/egyetemista/akármi vagy. Itt sincs kibúvó.

Ha sok órád van, akkor hamarabb kellsz, később fekszel, nem mész bulizni, vagy akármi, de megoldod, hogy kielégítsd az igényeit.

Amit felsoroltam az a minimum.... és ne gyere azzal, hogy sok tanulnivaló van, sokan tanulnak, dolgoznak és háztartást vezetnek kutya mellett, de ők álldoznak rá időt és energiát.

Ha ezt nem tudod vállalni, akkor te nem vagy felkészülve egy kutyára.

2014. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!