Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nekem való kiskuty...

Szerintetek nekem való kiskutyus? Többi lent!

Figyelt kérdés

-14 éves vagyok (L)

-a tesómnak van egy nyuszija

-most szeptemberben kezdem a 9.-et

-3.emeleten,nyugodt környezetben lakok

-nem járok se sportolni,se más elfoglaltságokra

-a tesóm allergiás ezért én a hipoallergén bolognase-ra gondoltam

-nyáron rengeteg időm lenne rá

-a tesómmal egy 55 négyzetméteres lakásban lakunk,ebből kb. 20 négyzetméterre nem mehetne(tesóm szobája)


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm és kérlek ne a családi helyzetünkre reagáljatok!

:D


2014. jún. 16. 12:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha még a tanmenetet se tudod, és nincs saját kereseted, így elég necces.


Elmondom, h mi mindent kell (kéne) megtennie minden gazdinak a kutyáért.

Nálunk a párom akarta a kutyát, de már akkor tudtam, h az én nayakamba fog szakadni. Így is lett.

3 műszakban dolgozom: ha délelőttös vagyok, akkor 4:20kor kelet, hogy a kutyát is levihessem.

A délutános, akkor "csak" 7kor, hogy szintén én vihessem le.

Éjszakás után hazaérek reggel fél7-re és hulla vagyok. De lepakolok és viszem le a kutyát.


Nyaralni nem megyek ak utya nélkül. Ismerősöknél-rokonoknál max 6 órát vagyunk, hogy hazaérjün és vigyük a kutyát. Mert én úgy vagyok vele, hogy én kutyám, én felelősségem, amit nem óhajtok más nyakába sózni, ezért nem jöhet szóba se a rokonság, se a panzió.

2014. jún. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak nagyon köszönöm,TÖBB VÁLASZT NEM KÉREK!
2014. jún. 16. 14:51
 13/14 anonim ***** válasza:

Oké, ez mind szép és jó. Elég elszántnak tűnsz.

DE!

A kutya felelősség. Egyrészt, nem olcsó, már a megvétele sem, ha jó helyről van (kennel, törzskönyv, szerződés, chip, oltások, oltási könnyvel, féregtelenítés és kezdő csomag, 8-10 hetes korban elhozva). Akkor még ott vannak a soron következő oltások, azt hiszem, 10 és 12 hetesen még kapniuk kell, utána meg 1 éves kortól, de ebben most nem vagyok biztos. Minden évben 1x viszont az oltásokat ismételni kell. A kutyának fekhely kell, táp kell, tál, játékok, hám/nyakörv és póráz.

És akkor még nem beszéltünk a sétáltatásról, a szobatisztaságra szoktatásról, és a szocializációról.

Egy ekkora kutyát napi 3x célszerű sétáltatni, és nem pelenkára, meg alomra szoktatni. Az igénytelen gazdik szokták igénybe venni ezt a megoldást, de képzeld el, hogy ott a pisis/kakis pelenka a szobában. Célszerűbb a séta.

Lehetnek hirtelen költségek: elüti a kutyát a kocsi. Babéziás lesz. Álvemhes lesz. Bármi. Ezek nem olcsók.


Gondolj bele abba, hogy egy kutya 10-15 évig elél. Tudod ezt addig vállalni? Nem elrettenteni akarlak, csak látom a sok kidobott kutyát, akik nem kellenek a gazdáiknak, mert költséggel és felelősséggel járnak. Jól meg kell ezt gondolni.

2014. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Neked egy tigris való, nem kiskutyus.... "nyáron rengeteg időm lenne rá"= aha bújócskázni vele... csak nehogy elkapjon :)

"nem járok se sportolni,se más elfoglaltságokra"---y majd ő megtanít téged futni! csak itt is nehogy elkapjon :)

2014. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!