Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a labrador...

Mit tehetnék a labrador kölyökkel? Támad, harap és nem fogad szót.

Figyelt kérdés
Nemrég jött a családba egy új kiskutya, egy lány labrador. Most kb. 10 hetes. Az én kutyám egy 5 éves fiú tacskó, aki az idegen emberekkel nagyon barátságtalan. Szerencsére a jövevényt elfogadta. Csak egyszer rángatta meg, féltékenységből, de a kölyöknek semmi baja nem lett. Akkor a tacskó nagyon le lett szidva. Azóta a kiskutya bármit csinál a tacskó tűri, mert fél az újabb szidástól. Viszont a kislány harap minket és hiába fegyelmezzük, támadás a válasz. Mit tegyek?

2014. jún. 16. 20:01
1 2 3
 11/24 sippara ***** válasza:
78%
"Féltékeny", "barátságtalan"(=nem, vagy nem megfelelően nevelt) kutya mellé nem hozunk másikat; szaporítós óccsókutya nem labrador; 10 hetes kutya nem agresszív, hanem játszik, amit a gazdái nem tudnak kezelni... folytathatnám, de sose lenne vége. Menjetek el egy kutyaiskolába.
2014. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

Harap, támad.... Egy 10 hetes kölyök?

Játszik, ahogy az alomban tette a testvéreivel.Ott a testvérek és alapesetben az anyakutya rendre utasította. Nektek meg meg kell tanulnotok megtanítani a kölyköt az emberrel való játékra. Ezerszám van erről szó ezen az oldalon is.

2014. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszi a túlbuzgó kommenteket, én is felneveltem már egy kutyát. És igen, támad. Egy kölyökkutya is képes támadni. Természetesen nem haragból, csak szimplán rossz. Tudom, hogy nevelni kell, megoldjuk majd. A tacskó miatt kérdeztem rá.

A tacskó meg jól nevelt kutya, látszik mennyire értesz hozzá drágám. Pont a kutyaiskolában tanították meg neki, hogy ne engedjen be idegeneket. Emellett tacskó, hangsúlyoznám újra, TACSKÓ. A legtöbb tacskó rosszabb természetű nála.

2014. jún. 16. 21:15
 14/24 anonim ***** válasza:
58%
7 hetesen eleve el sem hozhattad volna,ugyanis erre törvény van,nem véletlenül.Ne lepődj meg,hogy nem tud viselkedni másik kutyával.
2014. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
En irtam a palackot es nem, nem hiszem, hogy lelki torest okoz a 10 hetes csoppsegnek. Ha ennyire kis mimoza lenne, akkor nem "tamadna". Termeszetesen csak azutan kell kiprobalni miutan a figyelmen kivul hagyas/felsikitas stb hatastalan volt. A kerdes alapjan felteteleztem, hogy mar itt tartunk. Oviba 12 hetes kortol lehet vinni es nalunk ott mar nagyban kannaznak. Ekkora kutyusnak eleg egy egeszen pici uvegbol es tenyleg nem kell hozzavagni, ha nem muszaj, csak melle a foldre. Ismertem hasonlo kolykot es a hitetlenkedoknek uzenem, hogy mikor a terdedrol folyik le a ver, nem arra fogsz gondolni, hogy de cuki, az alomban is igy jatszik. Eleg gyorsan felkapod a vizet, ezert jo ha keznel az eszkoz, nehogy veletlenul pofonok csattanjanak. Ha megis ugy latod, hogy felos a kutty, akkor termeszetesen ne hasznald.
2014. jún. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%
Suliban arra tanitottak a TACSIT, hogy ne engedjen be senkit? :D megis minek.. Ugy latom, sok hqsznotok nem szarmazik belole. Meg jo esetben ugye ez ugy mukodik, hogy az johet be, akit a gazdi behiv. Ha minden embert utal, az eleg nagy kudarc, szoval megsem a neveles csucsa.
2014. jún. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

#15 remek egy ovi lehet ahol 12 hetes kutyákat már kannával terrorizálnak, amikor még bőven a szocializációval kellene foglalkozni. Amúgy meg ne mondd már, hogy teljesen normális egy ekkora kutyától, hogy véresre harapjon úgy bárkit is, vagy akár csak komolyabb sérülést tudjon okozni...

Kérdezőnek: túl hosszú lenne elsorolni, hogy mennyi tévképzet és hiba bújik meg a fent leírt probléma mögött, a legegyszerűbb egy JÓ kutyaovi lenne, vagy mivel még oltások hiányában oda nem mehet egy házhoz járó kiképző.

Megjegyzem amit megspóroltatok a jófogásos labitokkal a kutya vételi árán azt majd szépen kicsengethetitek a kutyasuliban, és az esetleges betegségekről még nem is beszéltünk...

2014. jún. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
64%
Jaja, Cerberos ovi..legendasan szar hely. Szerinted mit csinalnak egy "normalis oviban"? Elarulom, hogy ott is ra fognak szolni a kutyara, mivel muszaj. En nem tudom, miert vagyok ekkora ellenseg. Nem emlitettem komoly serulest, azt mondtam, hogy rendszeresen folyt a ver a labamrol, amig ugy gondoltuk, hogy az elfordulasnal komolyabb buntitol megtorik a kis lelke. A palackkal par nap alatt veget vetettunk a nemkivant viselkedesnek. Tenyleg csak az a vicc, hogy te nem hiszed el, hogy minden kolyok tunemeny szorgomboc, mert azokbol infulsz ki, amiket lattal. Nyilvan o is cuki volt, de ez nem volt allapot, a problemat kezeltuk. A kutya most 15 honapos, nem agressziv, nem fel, imadja az embereket, semmi gond nincs vele. Szoval most lepontozhatsz megint, de hozhatnal esetleg eszerveket a MIERTRE. A celunkat elertuk, a kutya normalis, ergo a megoldas jo. Tudom, hogy egyesek szamara a "kanna" a satan, de eleg sokan jarunk cerbi sulikba es eleg sok egeszseges kutya kerul ki onnan.
2014. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
* nem minden kolyok
2014. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A játékot nem nézed inkább te támadásnak? Ilyen korban a kutyusok nagyon játékosak
2014. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!