Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának bent van a helye a...

A kutyának bent van a helye a gazdi mellett, kint az udvaron, vagy kint is és bent is?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2014. máj. 29. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Buta kérdés. Egy német juhászt biztos nem engednék be a házba, egy pincsit vagy más törpe fajtát pedig nem zárnák ki. Egy házőrzőt nem engednék be, anyuci kedvencét nem hagynám ki.
2014. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez fajától és persze gazditól is függ. A foxi kutyusunk alapvetően kinti kutya, de ha vihar van, vagy tűzijátékoznak akkor bejöhet, mert fél. 2 hónapja lett egy másik kutyusunk is, szintén foxi, ő még kölyök, összevissza 2,5 hónapos. Az első időszakban nagyon meg volt szeppenve, és félt, így természetesen velem aludt, a karomban. (az egész kutya 15cm-es volt) Szépen lassan kiszoktattuk, most már ő is kinti kutya, imádják egymást a naggyal. Tehát én úgy gondolom, a szoktatás időszakában egy kutya nyugodtan legyen bent (é itt nem a csivavákra értem), de későbbiekben legyen kint. :) :)
2014. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A kinti-benti megoldásra szavazok (bár most benti, mert közös az udvar). Egyébként most rotim van. A jó kapcsolathoz együtt kell élni a kutyával, de ha van lehetősége bármikor kimenni az udvarra, az neki is sokat jelent (sok napfény, picivel több mozgás, akkor végzi a dolgát, mikor akarja, nem kell megvárni a következő sétát).
2014. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a kutya számára az ideális az, ha szabadon járhat ki-be.
2014. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem a mérettől függ,hogy kinti vagy benti ! Nagytestű,nagy szőrű kutyáim szabadon járhatnak be. Velünk szeretnek lenni,és a kapcsolat is sokkal jobb így!
2014. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kinti-benti a jó tartás.Az én mostani 2 kutyusom kinti mert a szüleim nem engedik meg hogy bejöjjenek a házba. :/ Amúgy egy felnőtt labradorról és egy kölyök beagle kutyusról van szó.
2014. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kutyától és gazdától függ.

Rövid szőrű kutyát soha nem lenne szabad kint tartani, akármilyen fasza háza is van!

Nagy pásztorkutyát tilos panelban tartani, de én ide sorolom a leonbergit, bernit, stb-t is, mert rohadt melegük tud lenni fent.

Személy szerint a kinti-bentit tartom a legjobbnak, de pusztán kertben is lehet JÓL tartani kutyát

GAZDÁTÓL FÜGG, aki kertben-kennelben tartja a kutyát, de naponta lemozgatja, képzi, szocializálja a kutyát, azzal sincs semmi gond!

2014. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha csak a meleg miatt nem lehetne panelban a nagytestű pásztorkutya, arra nem megoldás a légkondi pl? Tehát nem jelenteném ki, hogy panelban nem tarthatóak, legalábbis a meleg miatt.


Kertes házban a legjobb, ha kinti-benti a kutya és kedve szerint eldöntheti, éppen hol szeretne lenni. Alapvetően a gazdával lesz úgyis, bent alszik, tehát az a "helye", de napközben úgyis kimegy napozni, őrködni, nézelődni. Nálunk nyáron mindig nyitva van az ajtó, éjjelre becsukom, akkor bejönnek aludni. Télen pedig néhány óránként vannak kinn fél-egy órát.

2014. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kint is, bent is. Minden kutyának kell a szoros, napi kapcsolat a gazdával, ugyanakkor meg kell tanulnia egyedül is lenni.
2014. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Így bizony, kedves előző:)
2014. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!