Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitenetek eldonteni egy...

Segitenetek eldonteni egy 10hetes francia bulldog eseteben melyik "modszer"lenne "jobb"?!

Figyelt kérdés

Igyekszem felkeszulni a temaban,de nem tudok az "eloszor kutyapelus makd folyamatosan kifele a kert fele"es az "azonnal kert,miert ne"nezet kozott donteni.szerencsesek vagyunk,mert van kertunk,de nem tudom melyik "modszert"alkalmazzam....eloszor kutyapelusra szoktassam es majd azt vigyem.ki,vagy mar egybol amikor latom,akar valamit akkor kivigyem a kertbe?igazsag szerint kb 6honapos koraig otthon tudok vele lenni a kisfiam.miatt,de aztan visszamegyek dolgozni.szoval akkor ugye picit gondolom jobb lenne ha a kutyapelusra szokna,lehet akkor.meg nem tudna 8-9orat pisit/kakit tartani...de kozben meg ha ott a kert akkor minek ne azzal kezdjem eloszor?!

Vagy van arra esely hogy kb 6honapos korara tud varni amig hazaer valali delutan?!

Nagyon koszonom ha valaki tapasztalabol is akar de valaszol!!!:)

Koszonom.zita



2014. jún. 18. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van kert, én nem pelusoznék.

Benti kutya lesz, vagy ki-be járós?

Jó lenne, ha minél többet kint tudnátok lenni a kertben (elméletileg nyár van), a kisfiadnak is jót tesz a kinti levegő és így a kutyusnak is a lesz a természetes, ha a fűben végzi a dolgát. Sztem jobb a fűből kiszedni a kakit, mint a szőnyegből. Így amikor bent lesz, akkor inkább kikéredzkedik, nem pedig ahol rájön ott el is végzi.

2014. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hat ugy terveztem,hogy alapvetoen benti kutya lenne,de persze kaki/pisire kimegy akkor.de nincsen pl az ajton kisajto a kutyusnak,szoval.ilyen ertelemben benti lesz.meg ha elmegyunk is benn maradna mindenkeppen.koszonom a valszodat:):)en is inkabb arra hajlok.csak ugye ha meg visszamegyek dolgozni es meg nem.bir ki 8-9orat,akkor nem.lesz aki kiengedje:(:(de jo lenne ha addig ezt megtanulna;);)de koszonom megegyszer:)
2014. jún. 18. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Beizélne, ha 6 hónap alatt (8 hónaposan) nem lenne szobatiszta. Simán ki kell bírnia 8-9 órát.

Egyébként lehet kapni jó kis lengőajtókat, sztem nem is horror áron. Ez is lehet egy megoldás, de nem létszükséglet.

2014. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi,lehet rosszul fejeztem ki magam,mire visszamegyek dolgozni,akkor lesz pont 6honapos....aprilis 2an szuletett:)
2014. jún. 18. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, én olvastam félre, bocsi.

De mindegy, mert 6 hónaposan is szobatiszta egy kutya nagy átlagban. Legfeljebb balesetek előfordulnak, de az felnőtt kutyáknál is lehet.

Legyetek kint sokat, akkor az lesz neki a természetes.

Sok sikert a füleshez :)

2014. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Rögtön szoktasd a kertbe, és 6 hónaposan ki kell bírja azt a 8-9 órát, bár balesetek néha előfordulnak. Ami fontos, hogy állíts be lassan a kutyának egy programot, vagyis mikor van nagyséta, nagyjáték, mikor kap enni, mikor van utoljára kiengedve hogy végezze el a dolgát este, és így a kutyában is kialakul a rendszer, könnyebben fogja tudni tartani, ha amúgy is arra van szoktatva.
2014. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen:):)a nagyjatek nehez lesz,egesz nap jatszunk vele;););)

Akkor lehet a nagy setat beiktatom az esti uyolso eves ele.utana egyszer meg kimegy kakilni pisilni aztan alvas:)koszonom a tanacsokat!!!

2014. jún. 19. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!