Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok majd tenni? (Kölyök...

Mit tudok majd tenni? (Kölyök kan, idős szuka)

Figyelt kérdés
Van egy 4,5 hónapos kan kutyám és egy nagyon öreg szuka. Ha ivarérett lesz a kicsi, hogy tudom megoldani, hogy nem "ugorjon" a szukára az ivartalanításon kívül? (nem szeretnék majd kiskutyát,nem vagyok/leszek szaporító csak kíváncsi vagyok ezen kívül milyen lehetőségeim vannak) Hallottam valami tüzelőbugyiról vagy ilyesmi, ötleteket várnék! köszönöm
2014. jún. 18. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Létezik fogamzásgátló kutyáknak, vagy elkülöníted őket a rizikós időszakban. Bár a helyedben pár hónap múlva ivartalanítanám a kant.
2014. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi is ebben a szituációban voltunk. A nőstény skót juhász volt, a kan németjuhász. Totál bebolondult abban az időszakban, állandóan rámászott, és nem tudtuk elzárni. Vettem én is tüzelőbugyit, aztán az első szarás alkalmával földobtam az udvar végi fenyőfára, azóta is ott van. Ugyanis abba belemegy a kaki, pisi is.

Nemsokkal utána egyébként elpusztult a szuka kutyánk, és pont arra gyanakodtunk nem-e felcsinálta a kan, de aztán meg lett ultrahangozva és nem. Hanem a hasán lett valami nagy kiterjedésű seb??, mai napig nem tudjuk mitől, és szepszisben ment el végül. De már öreg is volt :(

Visszatérve a problémára, ott kell állnod mellettük egész nap, és őrt állni, vagy pedig elzárod valamelyiket arra az időszakra, én ezt ajánlom melegen! Vagy építesz kennelt, vagy megkötöd pórázra a kant, de vigyázz 5 perc is elég neki, ha elengeded és nem figyelsz rá! Az meg a másik, hogy a törékeny, idős nőstény kutyát fizikailag is próbára teszi, mikor a kandisznó félpercenként rámászik a nagy testivel.

2014. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Külön zárás,külön kikötés esetleg az egyik kutyát (inkább a kant) ismerősökhöz vinni a tüzelés alatt.


Egy ismerősöm vett két hosszú láncot és amikor elkezdett a szuka tüzelni (ugye első napokban nem engedi magát) akkor ki kötötte mind2 kutyát,egyiket az első kertbe a másikat a hátsó kertbe.Sétáltatva külön voltak.

Meg csináltak olyat,hogy a házba zárták az egyiket a másik addig kint volt.


Nem csinálták ezt hosszú ideig,inkább ivartalanították őket és nem kell se kikötni őket,se külön sétáltatni.


Szerintem jó lenne a kant ivartalanítani.

Tényleg pár perc alatt megtörténhet a párzás.

Egy idős kutyánál már minden nagyon kockázatos.Így a szuka érdekében,ivartalanísd a kant!

2014. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
en a fogamzas gatlast ajanlom nekem is van egy fiatal kanom szamszerint ketto es egy oreg szukam kapja a tablatat a elkotest nem ajanlotta a szuka eseteben a doki de ajanlotta az ivartalanitast a kanok eseteben de en nem vagyok olyan kegyetlen hogy megfosszam a "ferfiasaguktol" a kutyaimat ink adj a szukadnak tabit ami 800-1000 Huf/ho en ezt ajanlom neked!
2014. jún. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Az ivartalanításon kívül van az elzárás, bár nekem nem lenne kedvem hallgatni a tüzelő szuka után vonyító kant, és a kan után üvöltő szukát. A tablettával csak annyi a gond, hogy huzamosabb ideig adva lesz a szukának egy szép kis méhgyulladása....

Utolsó... nem vagy olyan kegyetlen, hogy megfoszd a kant a férfiasságától, de simán kiteszed a szukádat egy életveszélyes méhgyulladásnak. Grat.

2014. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mennyi idős, az öreg szuka?
2014. jún. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz!!!

teljesen beparáztam most emiatt. Mikor fog elkezdeni a kan kutyám mászni? és honnan tudom, hogy a szuka tüzel?

2014. jún. 19. 08:33
 8/13 anonim ***** válasza:

A külön tartás elég nagy macera. Mi is hasonló cipőben jártunk, akkor 8 éves ivaros szuka+fiatal kan. Ivartalanítás lett a vége a kan kutyánál. Amellett, hogy nem kell félni a vemhességtől sokkal de sokkal simulékonyabb, engedelmesebb lett a kan. Néha már azt hiszem macska lett, mert pont úgy hízelkedik... :D

Onnan tudod, hogy tüzelni fog, hogy kicsit elkezd vérezni, a kan meg kezd megőrülni, elkezdi megmászni. Onnantól mi úgy 3 hétig elkülönítettük őket. Mondani sem kell, ment az őrjöngés. Jóval többet is kell sétáltatni, mert együtt nem mehetnek, és egymást sem tudják egyáltalán fárasztani.

2014. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sose láttad még a szukádat tüzelni?
2014. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mivel kerti kutya nem nagyon szoktam figyelni, hogy mikor vérzik. Természetesen már láttam, mikor a terasz csempéjén vannak a nyomok. A másik meg az, hogy a kutya idős korára került hozzánk kb. 2 éve. Azóta nem fiatalt és nem is akarjuk egyáltalán, hogy fialjon.
2014. jún. 19. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!