Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Célszerű ivartalanítani a szukát?

Célszerű ivartalanítani a szukát?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 hónapos benti kislánykutyusom és még nem igazán tudom,hogy mi lesz később.Kiskutyát semmi képen nem szeretnék de nekem az ivartalanítás valahogy olyan nagy műtétnek tűnik(pedig ahogy utána olvastam ezt javasolják mindenhol-nem tudom miért érzek így:D)

Esetleg aki tapasztalt a témában,vagy az ő kutyáját is ivartalanították már az elmondaná a tapasztalatait/véleményét?Hogy zajlott a "procedúra"?(műtét utáni lábadozás stb)

Mennyire viseli meg ez a kutyust?

Szeretnék felelős gazdi lenni és a legjobbat akarom a kutyámnak de ő az első kislányom így elég tapasztalatlan vagyok a témában.Természetesen mindenképpen beszélek erről az állatdokival is ha legközelebb megyünk oltásra de addig is szeretném magamban tisztázni a dolgokat:)

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat:)

17/l



2014. jún. 18. 22:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem mondom, hogy nincs rizikója a műtétnek, de ha jó állatorvost találsz, aki óvatosan, odafigyelve altat, nem lesz semmi gond. Az állatorvos, akihez én járok, sokszor egykilós csivavákon végez császármetszést, meg 15 éves méhgyulladásos kutyákból műt ki 1 kiló gennyet, szóval sürgősen menekülj, ha egy doki azzal jön, hogy "túl kicsi/öreg/turcsiorrú, nem lehet altatni".

Ha nagyon aggódsz, a helyedben elücsörögnék kicsit a váróban és elbeszélgetnék a többi gazdával, hogy mik a tapasztalataik, az ő kutyájuk műtéte hogy zajlott, esetleg máshonnan igazoltak-e át ehhez a dokihoz... Az ilyesmi sok mindent elárulhat.

2014. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm, és jól döntést hoztál!:) Manapság már nem nehéz jó orvost találni, kicsit utána érdeklődsz és biztosan megtalálod a megfelelőt és semmi gond nem lesz. Izgulni biztosan fogsz érte, mert ez természetes, de tényleg maximum 1 hétet kell kibirni és aztán olyan lesz, mint volt előtte, de legtöbb esetben már másnap ugyanolyanok. A varratszedésig azért figyelj, hogy ne ugráljon túlságosan.:) A nadrág meg nekem tényleg bevált, nem érzi magát benne rosszul a kutyus, viszont a sebét sem tudja igy bántani, de amikor tudtam rá figyelni akkor még ez sem volt rajta. Mindkét kutyámon ez volt. Sok esetben hallom, hogy a gallért nehezebben viseli el némelyik kutya, mint magát a műtétet. De azért arra is vigyázz, mert olyat is hallottam, hogy leszedte magáról a ruhát, akkor viszont célszerűbb a gallért tenni. Nekem mindkét kutyám nyugis volt és alapjáraton sem nagyon piszkálták a sebet.
2014. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok,túl vagyunk rajta:)

Szerencsére nem volt gond,úgyhogy már a varratokat is kiszedték:)

Azért az első nap nagyon kemény volt,amíg nem ébredt fel szegény rendesen,akkor egy kicsit bűntudatom volt,hogy "én tettem ezt vele",de szerencsére már másnapra szépen összekapta magát,a harmadik napon meg már végigrohanta a 30 perces sétát,úgyhogy meg is nyugodtam:D

Gallér kb 1 órát volt rajta,akkor is lefejelt vele hiszi közben,úgyhogy le is vettük róla:D Szerencsére nem bántotta a sebét,úgyhogy csak haskötőt kapott,amikor nem voltunk itthon.

Még egyszer köszönöm a segítőkész válaszokat:)

2014. dec. 2. 01:08
 14/14 anonim ***** válasza:
Jó egészséget neki és sok-sok örömteli sétát! :)
2014. dec. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!