Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát a családb...

Szeretnék egy kutyát a családba. Elsősorban társaságnak, családtagnak kellene, kertes házba. Nem tudom milyen fajtát válasszak? Inkább kissebb testű, okos, nevelhető, kutyusban gondolkodom. Gyermekem már nagy, tehát ez kevésbé fontos szempont.

Figyelt kérdés
Azonban nagy kertbolond vagyok, tehát talán a legfontosabb szempont, hogy ne "egye meg" ill. gyalázza végig (gödrök, stb. ) a parkosítást. Időm viszonylag kevés, de sétára azért "telik" hétközben is néhányszor. Van valakinek tanácsa, "milyen" kutyában gondolkodjam?
2010. jan. 3. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fogadj örökbe! :) A menhelyi dolgozók megtalálják neked a megfelelő kutyust és még egy életet is megmenthetsz :)
2010. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha esestleg fajtatiszta kutyust akarsz,gyakorlatilag minden fajtának létezik fajtamentése,Ők biztosan segítenek.

Az,hogy a kutya a kertben hogyan viselkedik,egyedfüggő.

Általában az unatkozó kutyák szokták tönkretenni a kertet.

Merre laktok?Érdemes lenne körülnéznetek a legközelebbi gyepmesteri telepen vagy állatmenhelyen.

2010. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Győr kertvárosi részében élünk. Nem feltétlenül gondoltam fajtatiszta kutyára. Nekem jó egy olyan, ami okos, értelmes. Csak hagyja, hogy szeressem.
2010. jan. 3. 17:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ideje java részét veletek töltheti bent a házban, a falka részeként, és nem kint unatkozik egyedül az udvaron vagy az ajtó előtt, akkor kicsi az esély rá, hogy szétszedje a kertet, gödröket kaparjon, kiássa a tulipánhagymákat stb.
2010. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya okos, értelmes, ha eleget foglalkoznak vele és azt helyesen teszik.

Ha olyat szeretnél, aki könnyebben barátkozik és nem túl bizalmatlan, akkor olyat kérj a menhelyen, akit nem bántalmaztak, hanem befogták vagy leadták. A bántalmazott kutyusok van néha, hogy örökre elvesztik az emberekbe vetett bizalmukat, de legalábbis nagyon nehezen fogadnak a bizalmukba bárkit is. Tudom, mert az enyém is ilyen. Talán kicsit negatívan hangzik a kijelentésem, de tapasztalatom szerint így van, több bántott kutyát is ismerek, nagyon nehéz a bizalmukba férkőzni, de akit elfogadnak, azt rajongásig szeretik. Jelen esetben viszont a legfontosabb, hogy ments meg egy menhelyi kutyát, mondd el az igényeidet, hidd el, meg fogjátok találni azt, aki Neked rendeltetett! Járj ki többször is, ismerkedj Vele, velük, így már valamennyire a bizalmába kerülsz, mire hazahozod.

2010. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Na hát erre majdnem az összes menhelyi és sintértelepi kutyus alkalmas :).

A kert rombolása vagy nem rombolása nem a kutya fajtájától függ, hanem a te nevelésedtől. Ha jól neveled, foglalkozol vele eleget (fizikai és szellemi lefárasztás egyaránt), akkor nem fogja szétszedni (a kutya akkor rombol, ha unatkozik, illetve ha fel akarja hívni magára a figyelmet).

Itt vannak a győri menhely gazdikeresői: [link]

2010. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban a menhelyi kutyákat ajánlanám nagyon hálás lenne az akit esetleg örökbe fogadnál. De sztem a labrador is jó lenne.
2010. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

kutya a kertben = a kertnek annyi !!

ez tény !

tök mindegy,hogy milyen fajta kutya , a kertben , hacsak nincs füvesítve az egész , mindent kiás-megrág stb !

ezért kutya .

időd kevés a kutya meg unatkozni fog , és ás-kapar-rág !!

vagy :

lakásban tartod , és naponta 1-2 × elviszed sétálni- futni-lefárasztani.naponta 4-5 × kiviszed wc-re.

és a kerted szép marad !különben nem .

az okosnak tartott kutyák elevenek .

add meg a kutyának ami kell neki és minden rendben.

napi mozgás séta - rohangálás, kutyák társasága , stb.

és akkor rendben lesz a kert , mert nem fog kárt tenni benne .

2010. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hülyeséget beszélsz.. Nem minden kutya rongálja a kertet. Az én kutyám hozzá se nyúl a növényekhez se semmit nem kapar ki és meg sincs nevelve ilyenre! Amúgy meg ha esetleg rosszat csinálna meglehetne tanítani neki h nem szabad és ennyi.
2010. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Westie:) Nekünk is kertes házunk van és semmit nem rongált meg eddig! max nyáron befeküdt valamilyen bokor aljába h hűsöljön.

Amugy nagyon értelmes és okos kutya,amugy meg tanitás és neveléskérdése az egész.

Sok sikert:)

2010. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!