Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát a családb...

Szeretnék egy kutyát a családba. Elsősorban társaságnak, családtagnak kellene, kertes házba. Nem tudom milyen fajtát válasszak? Inkább kissebb testű, okos, nevelhető, kutyusban gondolkodom. Gyermekem már nagy, tehát ez kevésbé fontos szempont.

Figyelt kérdés
Azonban nagy kertbolond vagyok, tehát talán a legfontosabb szempont, hogy ne "egye meg" ill. gyalázza végig (gödrök, stb. ) a parkosítást. Időm viszonylag kevés, de sétára azért "telik" hétközben is néhányszor. Van valakinek tanácsa, "milyen" kutyában gondolkodjam?
2010. jan. 3. 17:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A westi-ről szívesen hallanék még, ha valakinek van tapasztalata ezzel a fajtával kapcsolatosan. Amire én gondoltam még, az a rövidszőrű, törpe tacsi.Nagyon tetszenek. De valaki azt állítja, hogy a tacskók örökké ásnak és kaparnak. Nem akarok a kutyakérdésből "háborút" itthon, ezért fontos a jó fajtaválasztás.
2010. jan. 4. 20:55
 12/13 anonim ***** válasza:

A tacskó kotorék eb.Westie is,de a mi kutyánk(nőstény) kis kajával szeretettel neveléssel,mindent megcsinál,egyszer probálkozott ásással a kertbe(de azt is csak azért mert jött barátnöm kutyája és az elkezdett ásni.. és hát leutánozta):D

Rászoltam és abbahagyta,nagyon kedves normális kutya,nem hullik a szőre se,és az se hátrány;)

2010. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

remélhetőleg a kevés kisebbségnek lesz igaza , akinek a kertjét nem túrta szét a kutyus :)

mert , a többség szerint vagy kutya -vagy kert .

a jövő eldönti, de mindegy ,hogy menhelyi kutya, vagy drága faj-kutya .

a westie egy öleb , amit sokkal ritkábban tartanak kertben, udvaron ,mint egy nem ölebet :)

okos - nevelhető minden kutya ,ez csak idő és következetesség kérdése .

de szép ápolt kert ,és kutya ? hát nem egyszerú, dolgozni kell rajta .

viszont kevés idővel, nem javaslok kutyát, sem lakásban,sem udvarra .

szép dolog a sok jó tanács, csak a tények makacsak : " Időm viszonylag kevés, de sétára azért "telik" hétközben is néhányszor " irta a kérdező .

na ? és mit csinál az unatkozó kutya ???????????

2010. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!