Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért elletik az emberek a...

Miért elletik az emberek a házikedvencnek, családtagnak, és nem tenyésztésre vásárolt kutyájukat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 22:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
38%
A kutya megellik magától, általában nincs szüksége az emberek segítségére ehhez, nem kell elletni.
2009. aug. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
.... nagyon vicces vagy
2009. aug. 13. 22:45
 3/37 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert azt hiszik, hogy ez annyiból áll, hogy megszületnek a kicsik és néha játszanak velük, amikor 8 hetesek lesznek meg elviszik őket. Amikor az ellésnél komplikációk merülnek fel és netán elpusztul a szuka, akkor döbbennek rá, hogy talán nem szül meg magától a kutya. Amikor meglátják, hogy mennyit kell takarítani, etetni, figyelni őket, rohangálni utánuk az már nem akkora móka. Amikor meg nem kellenek senkinek a 3 hónapos kölykök, akkor meg bedobja egy menhelyre vagy jó esetben elajándékozza őket. Persze arra is számítanak, hogy jó lesz egy kis zsebpénz kiegészítésnek amit a kölykökből kapnak, de jó nagy mínuszba jönnek ki vele, még akkor is ha nem minőségi tápon, kétszer oltva, háromszor féregtelenítve vannak a kölykök. Szerintem helytelen, ha a mi szórakozásunkból a szukát stresszeljük a kölykökkel, mert neki nem őrőm, hogy kiskutyái vannak. Láttam már jó pár lestrapált szukát 9 db 8 hetes kölyökkel.
2009. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled.

Az a baj, hogy ezen az oldalon rengeteg olyan ember van aki elleti a kutyáját, de az ilyen kérdésekre valahogy sosem válaszolnak. Vajon miért?

2009. aug. 13. 22:53
 5/37 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ha valaki jól gondozza annak miért ne lehetne kiskutyája?Végülis az anyakutyát sem a gólya hozta nem?XD
2009. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

"Egyszer hadd szüljön","Olyan gyönyörű,egy kölyköt megtartok,a többiért már előre sorban állnak az emberek",

"Nem szabad megvonni tőle az anyaság érzését" és még hosszan sorolhatnám.

2009. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
32%
Én is hagytam egyszer elleni a kutyusomat, mert akartunk még egy kutyát, meg az unokatestvéreméknek is kellett, és tökéletesen megfeleltek a saját kis keverékkutyánk tündéri kölykei, nem vágytunk pedigrés ebre.
2009. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Hmm, vajon honnan van mégis ez a 1.5 millió kóborkutya ha minden kölyöknek olyan remek gazdit találtok?
2009. aug. 13. 23:08
 9/37 anonim ***** válasza:
79%
Az meg aztán végképp felháborító, hogy keverék kutyáknak akarnak kölyköket. Ha úgyis keveréket szeretnétek, akkor miért nem mentetek el egy menhelyre, hogy segítsetek egy gazdátlan kutyusnak? Az miért nem volt jó neked és az unokatestvérednek? Évente állatok százezreit altatják el az ilyen felelőtlen kutyatartók miatt. Gondolj bele, ha nem hozzátok le az az almot és ivartalanítjátok időben a szukát, akkor most 4-5-tel(vagy amennyi kölyök született) több kutyus talált volna gazdára menhelyről.
2009. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
És lepontozzák azt, aki normálisan, felelősen gondolkozik... Hihetetlen. Ez Magyarország kérem.
2009. aug. 13. 23:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!