Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öregek mellé milyen kutyát...

Öregek mellé milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sajnos meghalt a régi kutyája szüleimnek (pár hónapja).

Kölyök kutyát szeretnének, mert nem szeretnék, hogy mások által félrenevelt kutyát kelljen folyton fegyelmezni.


Amire gondolnak:

Barátságos, de az idegenekkel nem pacsizik.

Nem szobakutya.

Nem hatalmas mozgásigényű (mint pl. egy border collie)

Nem kopóféle.


A régi kutya fajtája útszéli vegyes :)

Labradorra gondoltunk, nem tudom az mennyire lenne jó.


2014. jún. 19. 14:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Milyen idősek a szüleid? Mert egy kis labradort nagyon sokat kell futtatni/játszani vele...
2014. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
pumi vagy puli
2014. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Megmondom őszintén én öregek mellé öreg menhelyi kutyát ajánlanék :)
2014. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2014. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Deliverance válasza:
60%
Szerintem a Labrador jó választás, nagyon okos, könnyen tanítható, barátságos. Ha kertben tartják, jól elrohangál ott, nincs sok macera vele.
2014. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Itt kereshetsz :)
2014. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

66 és 60 évesek, nyugdíjasok mind a ketten. (igen, még a 60 éves is).


Futkározás, meg fárasztás ki van zárva szerintem részükről, séta ok :)


Szerintem elviszem őket a közeli állatvédő egyesület menhelyéhez, mert sajnálom a kiskutyákat amik ott vannak.

2014. jún. 19. 14:39
 8/20 A kérdező kommentje:

Ez a menhely egyik kiskutyájának a képe, hárman vannak testvérek:


[link]


Szerintetek milyen fajta?

Még nem elég idős elhozni amúgy.

2014. jún. 19. 14:42
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A kiskölyök valami vizsla vagy szetter féle lehet, nem ajánlom ezt a vonalat, mert napi fárasztás nélkül szétszedi a kertet.

Mondjuk az meg a másik, hogy napi fárasztás, labdázás vagy futkosás nélkül egyetlen fiatal kutya sem lesz kiegyensúlyozott.

Ha jót akarsz a szüleidnek és a kutyának, akkor egy idősebb, 5-6 éves kutyát viszel nekik. Hiába szeretnének kölyköt, ahhoz nagyon energia kell, kezdetben nagyon rosszak tudnak lenni, és napi lefárasztás nélkül katasztrófa lesz.

Egyébként az angol bulldogok hihetetlen lusták, azzal mondjuk nem lenne sok gondjuk. Egész nap szunyál, de nagyon élvezi ha foglalkoznak vele. Fut két kört az udvaron, és ezzel ki is van elégítve a mozgásigénye. De gondolom nem akartok százezreket költeni egy normális tenyésztőtől való kölyökre, másképp pedig nem érdemes ebben a fajtában gondolkodni, mert a szaporított bulldogok hihetetlenül betegesek.

Szóval végső soron én azt javaslom, hogy menjetek el az állatmenhelyre, ahol választhattok egy szimpatikus, nyugisabb 4-5 éves kutyát.

2014. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol lakik, de pl. fajtamentőktől, illetve olyan kutyaotthonoktól, ahol gazdához adási céllal szakértők foglalkoznak a bekerült állatokkal: nagyon pontos, részletes jellemzést lehet kapni a kutyákról, illetve az igényekhez nagyon jól illő ajánlatot tudnak adni. Az sokkal szerencsésebb, mint általános tanácsot kérni.

Ezek a szervezetek jót állnak a véleményükért, sőt, többségük, legalább egy ideig, ellenőrzi is a kikerült kutyák tartását, támogató segítséget ad a későbbiekben is.

2014. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!