Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két lány kutyus hogyan fog...

Két lány kutyus hogyan fog megférni együtt egy családnál?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves fekete színű spániel keverék KISLÁNY kutyusom!

De most szeretnék mellé egy fajtatiszta barnát, ugyanis spanibolond vagyok és kell egy igazi is! Persze attól még a mostanit is imádom!

Az alomban amit a falunkban kinéztem magamnak fekete és aranybarna kiskutyák vannak. Én már még egy feketét nem szeretnék hozni, inkább az aranybarnát! De állítólag sajnos a fiúkat a aranyból már eltetették mások előttem! Így csak még 1 másik lány marad!

Azt már tapasztaltuk, hogy a kutyám eléggé féltékeny típus és nagyon hozzám szokva - nőve (szinte engem imád a családból a legjobbban)!

Apának volt egy németjuhásza ( a tavasszal vesztettük el), vele jól meg volt a kutyám! Bár a németjuhász fiú volt, s ráadásul a németjuhász volt előnyben (idősebb, nagyobb, erősebb! S őszintén nézve a dolgot tudom, hogy sokat is tűrt a németjuhász az enyémnek, mert sokat ellenkezett vele akár játékból is! Ráadásul én a németjuhász sohasem szerettem igazán, mindig kivételeztem a spanival és ezt a kutyám is jól érezte és tudta! De még így is sokszor rámorgott a spanci a nagyra pl. etetésnél, s kereste a módját hogyan szerezhetné ő meg a kaja túlnyomó részét, sőt láthatóan sajnált minden falatot a nagyobbtól!

S azt is látjuk, hogy a szomszédnak palotapincsi lány kutyusuk van! S sokszor a kerítésnél én játszom vele, a kutyám felugrik a kerítésre (a tartófal fölé) s próbálja megkapni a pincsi farkincáját! Sőt egyszer-kétszer már átszökött hozzánk a pincsi és az enyém egy szőrpamacsot is kitépett a szőréből!

Bár azt is tudom, hogy anyja mellett is volt lány kutya (stafforshire keverék) és ők jól meg voltak! Bár most pitbull van nekik (Raul - név alapján fiú) és húsvétkor amikor játszottunk (még kis ajándék kaját is kaptak tőlem) a spani nekiment a pitbullnak és majdnem összeverekedtek (alig tudtuk szétszedni)!

Vajon hogyan fogja fogadni a kicsit aki ráadásul vele azonos nemű? Fogja bántani? Fognak verekedni, veszekedni, harcolni?

Esetleg tanácsokat is kérnék, hogy én mit tehetnék azért, hogy jól összeszokjanak és megértsék egymást, s így ne legyen köztük vita vagy féltékenység? Hogyan segítsek nekik ebben?


2014. jún. 21. 11:54
1 2
 11/11 sippara ***** válasza:
Hát ha nincs rá zsebben annyi pénzed, akkor - bár tudom, ez akkora hihetetlen ötlet, hogy minimum hat diploma kell hozzá - GYŰJTENI kell. Félretenni azt a havi 5-10 ezer forintot, ami amúgy is rámegy a kutyára, és egy év alatt össze is gyűlik a kutya ára - addig mondjuk meg lehet nevelni a meglévőt, ne adj isten szocializálni, tanítani, mert láthatóan bőves-bőven ráfér.
2014. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!