Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ellenőrzik a tenyésztők...

Hogyan ellenőrzik a tenyésztők (és az állatvédők - pl. örökbe fogadott kutyák esetében), hogy a gazdik betartják-e az ivartalanítási kötelezettséget?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Pont erről írtam az egyik kérdéshez.... Ez engem is érdekelne... Bár kutyáknál nagyon ritka hogy szerződésbe ilyet belefoglalnak.
2010. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A jobb menhelyeken a szerződésben benne van, hogy ellenőrzik a szerződésben foglaltakat időnként. Ezt meg is teszik és bizony volt már olyan eset, hogy a kutyát visszavették, amikor kiderült, hogy nem akarják ivartalanítani, hisz ez szerződésszegés. Az ellenőrzés azt jelenti (alap, hogy a kutyára ránéznek időnként vagy képes beszámolót kérnek), hogy megnézik az oltásit, amibe a normálisabb dokik vezetik a műtéteket és kezeléseket is. Egyébként meg megnézik, hogy hiányzik-e az eb golyója vagy látszik-e műtéti heg a szukán.
2010. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
90%

Mi a kölyköket is ivartalanítjuk - kankutyáknál előfordul persze, hogy megvárjuk a 9-10 hónapos korukat.

Egyébkéntis tartjuk a kapcsolatot az örökbefogadókkal, akikkel pedig szerződésbe foglaltuk az ivartalanítási kötelezettség vállalását, ott megtudjuk az időpontot, az orvost - leginkább ahhoz viszik, akit mi ajánlunk -, és meglátogatjuk.

Azt nem hiszem, hogy a tenyésztők ivartalanítási kötelezettség vállalással adnak el kutyát (nem is volna jogszerű, mert adás-vételnél a vevőt nem lehet kötelezni a megvásárolt dologgal kapcs. semmire - ptk.).

2010. jan. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
A legtöbb menhely igyekszik inkább ivartalanított kutyákat örökbeadni, ha erre nincsen lehetőség akkor kiköthetik szerződésben hogy záros határidőn belül a gazdi végeztesse el a műtétet, és ezt személyesen ellenőrizhetik, a szerződésben foglalt feltételek mellett. Ha bármiféle szerződésszegés történt, nincsen ivartalanítva, esetleg szaporulat van, vagy nem teszik lehetővé a kutya ellenőrzését, akkor visszavehetik a kutyát. Nos ez az amit a menhelyek a legkevésbbé akarnak így általában kompromisszumképesek.
2010. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És a tenyésztőknél, hobbi kutya vásárlásakor hogyan történik?
2010. jan. 4. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
nekünk hobbykutyánk van nem TK-s de nem keverék.. Nah nekünk azt mondták, hogy a hobbykutyát nem szükséges nekünk ivaratalanítatni.De én fogom szerintem..:S:D
2010. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tenyésztők általában nem kötelezik ivartalanításra a hobbikutya vásárlóit sem, mert egy kicsi kölyökről nem lehet biztosan megmondani, hogy milyen minőségű lesz felnőttként és lehet, hogy a gazdái később elviszik kiállításra, netán tenyésztésbe akarnak kezdeni vele.
2010. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha nem törzskönyves, akkor nem tenyésztőtől, hanem szaporítótól vetted. Tenyésztő csakis és kizárólag törzskönyvvel ad el kutyát, még akkor is, ha hobbira kell.
2010. jan. 4. 16:56
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
De igenis tud a tenyésztő szerződésben ivartalanítási kötelezettséget kérni, és vannak olyan tenyésztők akik csak ivartalanítási kötelezettséggel adnak el kutyát. Amúgy én is csak, mint tenyésztő ivartalanítási kötelezettséggel adok el kutyát, ha a kutyát csak hobby célra akarják vásárolni. Ezt a megadott határídő letelte után én ellenőrzöm. Amúgy sokféle kötelezettséget lhet a szerződésben megszabni. Az ivartalanításon kívűl sokmindenre kötelezem én is a vásárlókat - legyen az tenyésztő vagy nem tenyésztő - a szerződésben, amit ellenőrzök keményen. Évente legalább egyszer láthatást kell a tulajdonosoknak biztosítaniuk. Ekkor szoktam a kutyát meg az egészségügyi könyvét ellenőrizni, és ha valami szabálytalanságot tapasztalok, ami ellentmond a szerződésben foglaltaknak, akkor a tulajoknak adok 1-2 hét határidőt, és ha utánna sem változnak a dolgok, akkor veszem vissza a kutyát, ha kell, akkor a rendőrség erejével is. Sajnos már volt ilyenre példa.
2010. jún. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!