Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet abból gond pl. a viselke...

ManoMano kérdése:

Lehet abból gond pl. a viselkedésében, ha 5-6 hetes kiskutyát fogadtunk örökbe?

Figyelt kérdés
Akartunk még várni de muszáj volt elhozni.

2014. jún. 21. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
miért lett muszáj elhozni? MÉG MINDIG TÖRVÉNY!! Ha ez nem elég indok akkor még mindig ottvan hogy a kölyök vagy beteglessz (mivel gyanus hogy nincs meg az összes oltása) vagy viselkedési problémái lesznek, mert nemtanulta meg hogy kell viselkedi, fontos ez az 1-2 hét is, ilyenkor szocializálodnak a legtöbbet az anyja és testvérei által...
2014. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Hogyne lenne belőle gond.

Valószínűleg azért volt "muszáj" elhoznotok, mert akinél született, nem akarta beadatni neki az oltásokat. Valóban az 5-6 hetes kor a választási időszak, amikor a kölyök már nem függ annyira az anyjától, de még szüksége van rá! Az anyja tanítja, tőle, és a testvéreitől tanulja meg hogyan kell viselkedni, pl. mekkora mértékű az a harapás, ami még nem fáj. Komoly viselkedésbeli gondok lehetnek később, és ha olyan helyről származik, még annál is komolyabb betegségei lehetnek.

2014. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Azért kérdezted mert tudod, hogy amit csináltál az rossz. Akkor miért kellett?!

Keressetek egy pótmamát, neki a Noé szokott hirdetni és segíteni a keresésben. Ha egyszer ilyen butaságot csináltatok, legalább becsülettel javítsátok ki, a kölyök érdekében. Ja és nem majd, hanem holnap reggel!

2014. jún. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak lehet, lesz is! Jelenleg szocializálódnia kéne még a kiskölyöknek. Nem lett volna kötelező elhozni. Most lesz egy szocializálatlan, és valószínűleg beteg kutyád.
2014. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
A "muszáj volt elhozni" akár azt is jelentheti, hogy a kiskutyát megölték volna. Lehet, hogy nem így van, de én ebben az esetben elhoztam volna 6 hetesen. Ha tiltja a törvény, ha nem.
2014. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Annyira bírom hogy itt mindenki rohadt okos és ért a kutyákhoz.

Az én magyar vizslám 6 hetesen került hozzám (mentett kutyus). Ma már 6 hónapos, és a világ egyik legjobb, legértelmesebb kutyusa.

Csak fontos hogy eleinte sokat legyél vele. Én egy hétig voltam vele otthon, majd a második héten kezdtem egyeedül hagyni. (Először 1, aztán 2, 3, stb. órára -lényeg a fokozatosság!)

Kb. három hete volt nálam, mikor már ignyelte hogy kint lehessen az udvaron, a garázsban akart aludni és az elkerített teraszon játszott napközben amíg haza nem értem.

Plusz kutyaoviba jár (a mai napig), aminek a legfőbb funkciója az, hogy szocializálódjon a kutya. Ajánlom neked is, hogy vidd el őt. Az én kutyusom nagyon élvezi, és sokat is tanult ott. Plusz a gazdikat is "tanítják", minden fontos dologról szó esik.

Nem lesz semmi baja, ha jó gazdija leszel!

2014. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

6-os!

TÖRVÉNYBE VAN ÍRVA, hogy annyi idősen lehet elhozni! De egyébként igen sokan értenek itt a kutyákhoz. A küllem meg egy dolog. Az hogy egy kutya szép, még nem biztos hogy egészséges is.

2014. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz gond, ha eleve nem problémásnak született. Bárki-bármit mond is itt. Minél hamarabb igyekezz kutyás társaságba vinni.Erre a legjobb egy megfelelő kutyaóvoda.
2014. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18%

#7: Egy szóval nem írtam a külleméről. Azt írtam hogy jó kutya, értelmes, és okos. Az, hogy vizsla, nem jelent semmit. Ha egy keverék kutyus lett volna bajban, akkor neki segítek. Egytől egyig imádom az összes kutyát, legyen keverék vagy fajtiszta..

És lehet hogy az a két hét kimaradt az életéből, olyan értelemben hogy el lett szakítva az anyukájától, de az anya kutya már akkorsem törődött a kicsikkel. A kutyámnak ráadásul még alom szagú rongyot is szereztem, nem kellett neki már az első éjszakánál sem. Egyszerűen utálta azt a ruhadarabot..

Nem hiszem hogy ennyire fontos az a két hét. Amelyik kutya egészségesen születik, annak nem fog megváltozni a viselkedése amiatt a két hét kiesés miatt.

2014. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!