Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya érzi, ha részeg a...

A kutya érzi, ha részeg a gazdája?

Figyelt kérdés

A szomszéd részegen haza jött, és veszekedett a kutyájával, mert az kerulgette.


A kutya érzi, hogy részeg, és azért kerüli a z ittas gazdát?



2014. jún. 22. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Igen, megérzi.
2014. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Még az ember is érzi, egy kutya sokkal jobb szaglással pláne. De a viselkedésében is megmutatkozhat.
2014. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha a félelmed megérzi akkor a pia szagát pláne hogy ..
2014. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Érzi e!!!???



Elmondok 1-2 gondolatot, úgyis ráérek, remélem nem untatlak.


A kutyák így kommunikálnak a legtökéletesebben.

Nem beszélnek, leveleznek, email-eznek, a parancsszavakat is csak az ember erőlteti rájuk.


Az ő világukban a kommunikáció a testbeszéd, a hangulat, a lelkiállapot, a szagok, (olyan dolgok szaga, hogy nem is hinnéd).


Egy kutya simán észreveszi, ha a gazdája pl epilepsziás, és rohama lesz.

Maga az ember se érzi még saját magán, se a környezete, se semmilyen műszer.

Egy kutya olyan végtelenül minimális dolgokból levágja hogy valami rossz készül, sokáig azt se tudták, egyáltalán miből tudja.


Szóval a részegség az egy nagyon nagyon durva és szélsőséges viselkedés egy kutya számára, messziről kiszúrja egy ember rendezetlen mozgáskoordinációját, bizonytalan energiáit, és egyáltalán mindent, ami megkülönbözteti az átlagostól.


A természetben pl egy részeg ember már egy legyengült, potenciális préda lenne, bármilyen ragadozó azonnal észreveszi, hogy valami nincs rendben.

Így működik a természetes szelekció.

Szóval nem csak hogy érzi rajta, ehhez értenek csak igazán!

2014. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nagymamám alkoholista, átjöttek múltkor nagypapámmal. Én nem is vettem észre hogy be van tintázva, de a kutyám nem volt hajlandó odamenni hozzá. Amikor meg akarta simogatni a kutya behúzta a hátát, és azonnal arrébb iszkolt. Odafküdt nagyapám lábához (ő sosem iszik) és onnan figyelt. Nagyon durva élmény volt számomra, mert nagyanyám egyfolytában magyarázta hogy hát milyen édes hogy megy nagypapámhoz a kutya, hát mennyire szereti meg minden, én meg nem értettem hozzá miért nem megy. Mikor hazamentek mondta anyukám, hogy pont olyan éles hangon rikácsolt meg vihogott a nagyi mint régen, mikor be volt nyomva.
2014. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Eddig az összes kutyám rühellte a részegeket.
2014. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Az a kutyám, aki farkcsóválva ugrana a járókelők nyakába, ha hagynám, felborzolt szőrrel, morogva, nagy ívben kerüli meg a részegeket.
2014. jún. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák ki nem állhatják a részegeket. Mellesleg a gazdájuk hangulatát is érzik, és még vígasztalják is, ha rossz passzban van.
2014. jún. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Hogyne! :) Volt egy exem, akinek volt egy palotapincsije. Aranyos, kedves kutya volt, egyáltalán nem mondható el róla, hogy agresszív természetű lett volna. Szerette ha simogatom, stb. Egyszer eléggé ittas állapotban mentem hozzájuk, nem voltam merev részeg, de azért volt bennem bőven. Lehajoltam, hogy megsimogassam, és megharapta a kezem. Nem harapta át, de eléggé fájt. Nekem van egy keverék kisebb termetű kutyám, én vagyok a mindene, sosem bántana. De ha iszom és például közelebbrlől ránézek, mindig elkezd morogni. Nem olyan vicsorgós, meg akar támadni morgással. Csak csukott szájjal morog. Meg nem is nagyon szereti a társaságom, ha alkoholt ittam. De elég egy kicsi spiccesség, tehát most sem azt mondom, hogy mata részegen dülöngélek előtte mikor simogatom. És azt vettem észre, hogy a kissebb kutyák sokkal érzékenyebbek az ittas emberekre, mint a nagyobbak. Nem tudom miért, nem hinném, hogy a szaga zavarja őket. Hiszen millió más olyan dologgal találkozhat az ember élete során ami szintúgy kellemetlen szagú lehet a kutyák számára. Szerintem a viselkedésből megérzik még akkor is, ha nem részegségről, csak enyhe szalonspiccről van szó. Úgyhogy, ha alkoholt fogyasztok, akármilyen keveset is, nem nagyon erőltetem a kontaktust kutyákkal. Mert akár megharaphat mélyebben is, és végeredményben nem ő a hibás a "balesetért", hanem én. A kissebb méretű kutyák talán azért érzékenyebbek erre, mert érzik, hogy a részeg ember bizonytalan, akár agresszív is lehet, és nem bíznak meg benne, nem érzik magukat biztonságban velük. Elvégre az ő szemszögükből egy kiszámíthatatlan viselkedésű illuminált ember számára akár potenciális áldozatok is lehetnének.
2020. febr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!