Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapta meg a puli...

Miért harapta meg a puli kutya? (többi infó lent)

Figyelt kérdés
Na: a családunkba van egy puli soha senki nem harapott meg. Sajnos nincs időnk foglalkozni vele mert a szüleim sűrűn dolgoznak, én pedig diák vagyok és iskolába járok. Van egy 7 éves húgom. Egyik nap bent vagyok a házba és látom hogy sírva jön be tesóm és jöttek vele a szüleim is majd megláttam az arcán a harapást ami nem vérzett hanem négy csíkba bekékült és kicsit feldagatt. Tesóm azt mondja hogy csak rákiabált a kutyára hogy BEFELÉ A HEJEDRE (és közbe a kezével a helyére mutatott) miközben egy döglött madarat evett amit mi nem is láttunk miután kimentünk. Végül ez másfél hete történt, és arra jutottunk hogy el kéne vinni a menhelyre vegy mindennap nekem kéne folgalkoznom vele. Én nem akarom hogy menhelyre úgyhogy a szünetben van idő foglakoznom vele, és tanévkezdéskor majd úgy igazítom a programjaimat hogy legyen rá idő minden nap. A kérdés miért harapta meg a kutya? lehet azért mert a macskát simogatja éjjel-nap? vagy mert mindig kiabál vele? A választ előre is köszönöm.

2014. jún. 22. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert nincs megnevelve, vagy a húgod csinált valamit. Lehet hogy ezt neked nehéz elképzelni, de sok esetben a gyerek hergeli fel a kutyát.
2014. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, de mivel hergelte volna föl? Soha nem láttuk még hogy incselkedik vele vagy piszkálja. Csak mindig kiabál vele.
2014. jún. 22. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ott kezdődött a probléma, hogy "döglött madarat evett"??? Talán veszélyben érezte a zsákmányát.
2014. jún. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem tisztel titeket. A hugodat főleg nem. Valószínűleg bevédte a zsákmányát mert azt hitte a hugod el akarja venni tőle. Kezdetnek ne hagyjátok h kiabáljon vele a hugod és vívja ki az egész családod a tiszteletet. Nem agresszióval, hanem nyugodt, határozott, következetes viselkedéssel. És nem ártana kicsit nevelni és szeretni is azt a kutyát, közelebbi kapcsolatot kialakitani vele, a rangsort kialakítva. A hugod pedig csak felügyelettel legyen a kutya közelében, mert valamit tuti rosszul csinált, csak nem láttátok.
2014. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Imola Ágnes ***** válasza:

"Sajnos nincs időnk foglalkozni"

nah itt a baj. Ezért hapata meg. Én is sűrűn dolgozom, mellette távoktatásos egyetemen vagyok, mellette van másodállásom is, + házimunka (mosás, főzés, takarítás) és mégis van napi min. 1 órám a kutyámra. Kevesebb tv,sorozat, kevesebb Fb, több foglalkozás, nevelés, és máris elkerülhatőek ezek a problémák.

2014. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!