Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jutalomfalatot adtok a...

Milyen jutalomfalatot adtok a kutyának és mennyit?

Figyelt kérdés
Mi az, ami bevált, szereti a kutyátok és zsebben, zacsiban is viszonylag jól kezelhető?... És mennyit adtok?... Én egy kölyköt tanítok, apró sajtkockákkal, de egy séta alatt 10-20 deka sajt is elfogy! Ez szerintem sok, mert a végén már egyáltalán nem éhes, a saját tápjából meg nem tudok annyit levonni, hogy a kutya rendesen kajáljon is, plusz a jutalomfalatokat is megegye... szóval hogy csináljátok? Mennyi jutalomfalat fogy egy kölyök tanításakor?
2010. jan. 4. 11:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sok jutit adtam amikor még a kezdeti stádiumban voltunk.Leginkább félbevágott virslikarikát. Felváltva jutalmaztam kajával, és labdával. Az elején az alapoknál ül, fekszik, max negyed orát tanitottam a kiskutyát, nem akartam agyilag terhelni. Ha már ezek mentek, jött a helybenmaradás, és a behivás, akkor már felváltva, labda, kaja. ha már lábnál közlekedik a kutyus, akkor mindig adok egy falatot, amikor szépen befigyel, aztán ezeket ritkitom.
2010. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
én is sajtkockát adok neki! néha sonka kockát! de nagyon picit! (mondjuk a kutyám se nagy mert yorki) :D de csak akkor kap ha ügyes volt!csak azért nem kap mert szépen néz rám!és mivel a kutya nem tud egyszerre sok mindent tanulni és felesleges azt 3 órán keresztül tanulni igy nem fogy olyan sok!ráadásul kaja elött elvileg nm jó ha közvetlen sétál szal séta után kb 1 1.5 órával késöbb kap kaját!és akkor bepusztít mindent! :)
2010. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
igen, ha az ül-t gyakoroljuk, nyilván nem kell sok falat... de amikor mondjuk a lábnál sétál-t, na akkor egy utcasarok alatt nekünk elfogy vagy 20 sajtdarab, ami ugye elég sok.
2010. jan. 4. 11:48
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én negyed virslikarikát adok, így egy virsliből kifutja 50-60 falatka. Viszont ha nem bántalak meg akkor én azt a 20 db sajtot soknak tartom egy sarokig...
2010. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Én egy marék junior tápot teszek a zsebembe. Nem ken össze semmit, nem tapad össze, és elég pici ahhoz, hogy ne kelljen megvárni a következő utasításig hogy megrágja.
2010. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Match-ban lehet kapni olcsó virslit (1 kg kb. 500 Ft).

Vagy van olyan jutalomfalat, ami ilyen lapocskákból áll, abból szoktam tördelni apró darabokat. Jobban szeretem, mert nem lesz dzsuvás a kezem tőle, mint a virslitől, olcsó és a kutyáim is gerjednek rá. Több márkának is van több ízesítésben, én az alpha zooban vagy fressnapfban veszem, ott olyan 300 Ft körül van egy 20 darabos tasakkal. A két kutyának napi 2-3 fogy el, ha tördelem, ha azt nézem, 20 db van egy zacsiban, akkor elég gazdaságos.

2010. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a tápot azért nem szeretem mert nagyon száraz és könnyen a torkán akad és krákog, köhög tőle - főleg ha mohó vagy gyorsan kell kapnia a következőt...
2010. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
13:20-nak: és amikor a követést gyakorolod, akkor mennyi időnként adsz a kutyának egy darabot?
2010. jan. 4. 14:17
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

13.56-os ötletét szeretem én is. Csak én száraz macskakaját használok. Ízletes, szagos és rögtön eltünteti a kutya, nem rágja órákig. Nem ken össze semmit és viszonylag sokat kaphat belőle, mielőtt jól lakna.

A virsli és a sajt is jó ötlet, ha nagyon picikére vagdosod őket.

2010. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tanuláskor csülöksonka párizsit.

Egy alkalmon kb. 8-10 dkg-ot ,,betanulunk˝ :-)

2010. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!