Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya szakértők!...

Német juhászkutya szakértők! Az mennyire igaz, hogy a német juhászkutyákban genetikailag bennük rejlik egy fajta idegesség, félelem?

Figyelt kérdés
tapasztalatok? azt hallottam ezekről a kutyákról, hogy e miatt nagyon nagy hangsúlyt kell fektetni a szocializációra. Meg azt hogy ha ezt elhanyagoljuk egy olyan kutyát kapunk akivel maga lesz a pokol az élet, de ha figyelünk rá akkor nagyon okos , engedelmes és hűséges társat kapunk. ( tudom hogy ez így van minden kutyánál , de ennél a fajtánál különösen ?) Köszönöm!
2014. jún. 22. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez badarság. Milyen idegesség lenne a fajtában? Egészséges félelem meg van minden kutyában. Ezért nem megy normális kutya bele a tűzbe pl.

A szociálizatlan kutya nem képes a ma általánosan elvárt együttélésre.Amelyiket meg nevelik megfelelően, azokkal lehet kényelmesen élni.Kihasználni, élvezni a képességeit.

Szerinted egy genetikailag félős, ideges kutyát lehet valaha használni bármilyen munkára, mint amiket a német juhászok csinálnak?

2014. jún. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2014. jún. 22. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tapasztalat? Egy átlagnak szóló ismeretterjesztő film? Kb olyan értéke van, mint a kutyakalauznak, ahol egy-egy fajtáról írnak egy jellemzést, ami úgy kezdődik, kertben tartható.

Ismerem a sorozatot. Néhányat megnéztem. Utána döntöttem úgy, hogy nem érdemes időt fecsérelni rá.

Egy genetikailag félős, ideges kutyát soha nem lehet megváltoztatni. Max javítgatni rajta.

Az nj- valóban meg tudja keseríteni azoknak az életét, akik csak etetik és adnak neki egy házat, meg egy udvart, had ugasson kedvére. De ez a legtöbb munkakutyára ugyanúgy ráillik. Ha megfelelően foglalkoznak vele, akkor okos, engedelmes társa lesz a családnak.

2014. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Magára a fajtára ez nem igaz. A háttere ennek viszont az, hogy a nj egy nagyon elterjedt fajta, és nagyon sokan szaporították. Minden fajtában , keverékben is előfordúl érzékenyebb idegrendszerű kutya, amit egy normális tenyésztő nem szaporít tovább, így nem adja át ezt az érzékenységet. Mivel azonban megjelentek a kedves szaporítók, és őket csak a magas alomszám vezérli, így egyre több a túlérzékeny, beteges egyed. Ha normális tenylésztőtöl veszel, nincs a németjuhászokkal semmi gond.
2014. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
A németjuci egy kifejezetten okos és rengeteg energiával megáldott fajta. Egy kutya tulajdonságai meg nem olyanok, hogy ha kellenek, akkor örülök neki, ha meg nem, akkor elrakom a szekrénybe. Egy elhanyagolt, unatkozó németjuhász borzasztóan szenved a sok eszétől meg a mehetnékjéről, és idővel nagyon csúnya kényszerviselkedéseket vehet fel. Kvázi megbuggyan a semmittevéstől. Ez minden más fajtára is igaz, csak éppen a juhászkutyáknak sokkal több fölös,levezetnivaló energiája van, mint mondjuk egy társasági törpekutyának. És sajnos népszokás kerti dísznek vásárolni ezt a fajtát.
2014. jún. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én bár nem vagyok szakértő, de eddig 4 kutyám volt: westie, bolognese, labradorkeverék és most egy németjuhász. Mindegyiknek betanítottam alap vezényszavakat: ül, fekszik, marad stb. Egyértelműen a németjuhásznál ment a legkönnyebben. Én őt tartanám közülük a legértelmesebbnek, legokosabbnak. Volt mindnek egy elzárt helyük, ma is emgvan, na egyedül a németj. talált megoldást, hogy kinyissa a kapuzárat. Csináltunk újat, rigliset, annak is megtalálta egy idő után a módját, hogy hogyan tudja az orrával eltolni.. most kénytelenek voltunk kötéllel megkötni a kaput, a csomót már nem tudja kinyitni. Viszont míg a többi kutyámnál ugyanaz a nevelés, szocializáció mellett ilyen nem volt, nála van: nem viseli el a kisgyerekek többségét, akkor sem, ha hozzá sem érnek, rá sem néznek. Egyszerűen meglát egy gyereket és megbolondul (nem mindig, de sokszor). A babakocsi/gyerekmotor zajtól viszont teljesen bevadul. A többi kutyával szemben sem mindig tud nyugodt maradni. Ebből a szempontból valóban idegesebb, illetve fél a tömegtől. Ha a városban kicsit több ember van, leül és nem mozdul, nem képes jönni. Ezeket leszámítva viszont ő a legnyugodtabb kutyám, a többi minden zajra ugatott és hiperaktív volt.
2014. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 20:49

A te kutyád viselkedése egyedi. A szüleitől, a felmenőitől örökölte a leírt viselkedését. Bár hozzáértéssel javítani lehetett volna rajta .

2014. jún. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!