Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondoltok erről az...

Ti mit gondoltok erről az esetről?

Figyelt kérdés

Egy idős hölgy, egyedül élt, és hozott a menhelyről egy elég nagytestű kutyát, szerintem valami német juhász is lehetett benne. Mivel ugye öreg volt, keveset tudott foglalkozni vele, és el is kényeztette, és ahogy nőtt, egyre agresszívabb lett. Annyira, hogy már többször vicsorgott rá, és meg is harapta. Erre fel meg a néni elvitte állatorvoshoz, és el lett altatva.


De szerintem nem kellett volna ezt tennie, mikor megtudtam lesokkolt a hír. Lett volna rá pénze bőven, mondtam is neki, hogy menjünk el együtt egy jó kutyasuliba, ott szakemberek vannak és segítenek. A végén már elzárva kellett tartani a kutyát, azt mondta.


Ti mit tettetek volna? Helyesen cselekedett??



2014. jún. 23. 18:51
 1/9 intrepid ***** válasza:
15%
Az a kutya, amelyik azt a kezet megharapja, amelyikből enni kap, hát nem tudom, érdemes-e időt, pénzt, fáradságot fordítani rá. Genetikai selejt.
2014. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem cselekedett helyesen.

Szerintem a legtöbben azt tettük volna amit te; megpróbáltunk volna tanácsot adni. Esetleg ha lett volna rá időd és energiád akkor felajánlhattad volna, hogy átmész és megmutatod mit hogyan kell, hogy segítesz neki nevelni a kutyát. Bár lehet ez sem segített volna, mert az időseknek van egy jellegzetességük, hogy ők még abban a "világ szemléletben" élnek, amiben ők felnőttek. Lehet totál hülyeségnek tartotta volna ezeket a mai nevelési formákat, mert "amikor én lány voltam, akkor a bolond kutyán csak az altatás segített". Vagy gyerekként tekintene a kutyára és megsajnálja, mert "szegény Ráró, megsértődik ha nem simogatom meg, nem baj hogy már majdnem felborít annyira pofátlan". Mondjuk akkor fel sem merülne benne, hogy elaltassa... Bár nem tudom, vannak furcsa emberek, akikre nem lehet észérvekkel hatni.

2014. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem egyszerű a válasz. Idejében segít a kutyasuli, de ha a hölgynek nem volt ideje, fizikai ereje a kutyaiskolához, az már árnyalja a kèpet.

Ami fura, hogy a menhelyek visszaveszik a kutyákat, ha baj van velük (a miénkben biztos benne van)

2014. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Általában nagyon kevesen foglalkoznak normálisan a kutyájukkal, aminek aztán a kutya issza meg a levét. Ennyit tudok erre mondani.
2014. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

intrepid:

Szóval szerinted az rendben van, hogy az ország egy bűnözőt (aki akár TUDATOSAN gyilkol is) nem ültet azonnal villamosszékbe, hanem még börtönbe viszik, ahol etetik, fürdetik, fűtenek rá, sőt, még programokat is szerveznek nekik, foglalkoztatják őket (ez mind-mind pénz, idő, energia).

Míg egy kutyát, egy állatot, aki nem gondolkodik, nincs tisztában azzal, hogy mit szabad és mit nem és mik a következmények, hanem azt teszi, amit az ösztönei diktálnak neki, még csak meg se próbáljunk megnevelni (mintha amúgy minden kutya tökéletesen kiképezve születne...), mert szerinted genetikai selejt. Ha szerinted ez így teljesen rendben van, hát akkor érdekes világnézeted van.

2014. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:13

Embert SOHA nem hasonlítunk kutyához.Bármennyire is szeretjük, akár családtagnak tartjuk, a kutya mindig is állat marad. Sokkal kisebb jogokkal, mint az ember.

2014. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
egy kutyát sosem lehet annyira elkényeztetni, hogy ok nélkül nekiforduljon a gazdájának. egy normális idegrendszerű kutya nem csinál ilyet.
2014. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:

"egy kutyát sosem lehet annyira elkényeztetni, hogy ok nélkül nekiforduljon a gazdájának. egy normális idegrendszerű kutya nem csinál ilyet."

De, bizony lehet. Csak meg kellene érteni a kutya működését, és nem emberként kellne kezelni, nem kell emberi viselkedést elvárni tőle.

Persze, hogy nem cselekedett helyesen, a baj ott kezdődött, hogy felelőtlenül vállalt kutyát.

2014. jún. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a foglalkozás hiánya volt a gond, és mivel nem kapta meg a megfelelö mozgást, képzést stb, így idegroncs lett. Ha egy kutya eleget mozog, vannak közös programok a gazdival, akkor hálás, kegyensúlyozott.
2014. jún. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!