Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora egy 6 honapos rottweil...

Mekkora egy 6 honapos rottweiler szuka kutya sulya. MInden oltast megkapott. Vidam. Jatekos. Szep szorzetu. Lemertem a kutyat 13kg es 38cm. Szerintetek nem keves ez egy ilyen nagytestu kutyahoz kepest?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
15-20kg körüli
2010. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
71%

Hát lelkem téged elég rendesen megvezettek...

Hacsak ki nem találták a törpe rotit:)

Viccet félretéve. A kutyád nagyon kicsi,nekem a 10hetes dog kölykök ekkorák. Nem tudom hol tettél szert a kutyára,de ha vetted nagyon átvertek.

2010. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat.

az anya torzskonyvezet fajtiszta roti.es az apa is,

akkor nem ertem hogy mi a gond.feregtelenitettem.enni rendesen kap.2x naponta.

ha van valami otletetek irjatok meg hoigy mi lehet a gond

2010. jan. 5. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Felnőtt kutya:

Marmagassága: A kanok marmagassága 61-68 cm, a szukáké 56-63 cm.


Testtömege: A szukák tömege kb. 42 kg, a kanoké 50 kg.


Azért a tieddel összehasonlítva nagy a különbség.

Van törzskönyve a tiednek is?

2010. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos, a kutya súlya mérettől is függ és kevésbé baj, ha a nagytestű (bár a rotti csak közepes) kutyák lassan növekednek, tehát nem kell kilóra menni. Egyéves korára éri el kb. a kifejlett méretet (magasság, de a tömörséget még nem), táplálás tekintetében én azt figyelem, hogy a bordái enyhén kirajzolódjanak, vagy legalábbis télen se legyen tiszta háj és az oldala határozottan legyen keskenyebb a hasi részen, mint a mellkasin.

8-10 hetesen kb. 8 kg volt az én kanom, szerintem félévesen úgy 30-40, de ekkor már 60+ marmagassággal, ami most (14hó) 68 cm körül van, kb. 50 kg testtömeg mellett.


Nézz utána, hogy mivel eteted, mert picinek tűnik, nehogy az élelem _minőségén_ (nem mennyiség!) bukjon a fejlődése. Természetesen a hízás nem eredmény, az arányos testalkat inkább. Ha meg kicsi marad, nagy dolog, nyilván nem tenyésztésre szántad, sokkal lényegesebb, hogy egészséges, jó eb váljon belőle a nevelése során.

2010. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 10:48

Koszonom a hozzaszolasodatt.a kutya igy jol nez ki ahogyan van,,kirajzolodnak a bordai nem sovany es nem is kover.csak az idejehez kicsi.Tappal etetem lehet az zsirszegeny vagy nem tul taplalo.

Ami miatt nem nohetettt jol a kiskutya hogy kiskoraban kb 8hetesig ahonnan elhoztam rosszul volt tartva naponta egyszer kapott.Mostmar raaltam vitaminokkal,es ennivalot is kap rendszeresen.hatha javulni fog az allapota.

Megyegyszer koszonom a valaszod!

2010. jan. 9. 09:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én szuka Rottweilerem most 11 hónapos, és most 60 cm a marmagassága. Ha rosszul tartották előző helyen, akkor lehet onnan jön a megsülés. De az is elképzelhető, hogy meg fog indulni a növekedése :) Az enyém is megállt egy időre a növésben, aztán mire észbe kaptam, már akkora lett, mint a felnőtt Német juhász kanom :) A dog kölykök szerintem nem a legjobb hasonlat, mivel azok sokkal nagyobbra nőnek meg a Rottweilernél. De ha gondolod nézesd meg állatorvossal, hogy nincs-e valamilyen rendellenessége :)
2010. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Marc_A6 válasza:

Sziasztok! mi kan rotink most november 16-án volt fél éves, 6 hetes korától van velünk, OK dog kolyoknek való tápot eszik (allatorvos javaslatára) mindig többet kap mint a táp leírás súly /életkor alapján kellene, plusz testsulynak megfelelő adag kalcium tabletta minden nap, szülők mindkettő fajtiszta torzskonyvezett, kinézetre nem sovány nem is kövér, bordák nem látszódnak, mégis olyan kis kicsinek találom marmagassag kb 45cm és 23kg, szerintetek ez normális, vagy tényleg kicsi, annyi még hogy szereti a gyümölcsöt, ami az udvarban terem mindenből eszik, nyáron napi 5-10 barackot megevett, de a fügétől a meggyig mindent lopkod :)

Köszi

2015. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!