Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok...

Milyen fajtát ajánlanátok első kutyának?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Van nagy kertünk, de olyan kutyát szeretnék, akit lakásban is lehet majd tartani, mert nem tudom, hogy meddig maradok itthon, lehet, hogy pár év múlva albérletbe megyek és a kutyát mindenképp vinném magammal. Napi 2 órám lenne rá, az biztos. Szeretném, ha könnyen tanítható lenne és viszonylag nyugodt, könnyen kezelhető. Tehát azt tudom, hogy border collie-féle nagyon pörgős fajták kilőve. Szeretnék vele túrázgatni, kirándulni, vinni mindenfelé. Közepes vagy nagytestű kutyára gondoltam, padlócirkálók kilőve :)
2014. jún. 25. 10:06
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
Nekem egy labradorom van, nagyon nyugodt, barátságos, senkit nem bánt. Imád sétálni, kirándulni. Az idén lesz három éves, de kijelenthetem, hogy ő a legjobb barátom.
2014. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ha albérletbe készülsz, akkor kb tegyél le a kutyáról! Nagyon ki kell fognod olyan helyet, ahová kutyával mehetsz! Főleg nagyobb testűvel! Még a kis, számodra padlócirkálónak titulált ebekkel sem egyszerű! Barátnőm yorkival hónapokig kutatott albérlet után!
2014. jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A szüleimnek van egy albérlete, ahol régen éltünk. Nagyon valószínű, hogy ha megyek, akkor oda megyek. Oda meg vihetem a kutyát.
2014. jún. 25. 10:15
 4/28 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van... És hiába mondod, hogy meg van nevelve, szobatiszta, és nem rág szét semmit...
2014. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
49%
Az jooo! Hány éves vagy?
2014. jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Imola Ágnes ***** válasza:
30%
Elmondás alapján pl. Magyar vizsla megfelelő lenne. Nugodt, bújós, könnyen kezelhető, kanapékutya, de imád mozogni is, erdőbe menni, túrázni.
2014. jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
18, most látom, bocsi! Csak telefonról írok! :)
2014. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Magyar vizsla eléggé pörgős, de azért nem egy collie. Szóval jó lehet.


De nekem a szokásos "első kutya" fajták ugrottak be: golden retriever, labrador retriever, esetleg valamelyik spániel (nekem a springer a kedvencem). Az uszkár is jó lehet még.

2014. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, vizsla illene hozzád a leírtak alapján! Másik barátnőmnek volt régebben, mikor még tizenévesek voltunk! Imádtuk! Nyugodt kis bújósok, elvannak a lakásban, de ha elmentek túrázni, akkor azt is mindennél jobban élvezi! :)
2014. jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
Ha később albérletbe akarod vinni és napi 2 órád lenne rá, erősen elgondolkodák a kutyatartáson, mert minnél nagyobb a kutya a 4 fal között annál jobban megbolondul majd. Ha albérletbe akarsz kutyát vinni vegyél westit azaz padlócirkálót, mert az talán kibírja.
2014. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!