Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai bulldogot mennyire...

Amerikai bulldogot mennyire ajánlanátok első kutyás gazdának? Nem vagyok a legerősebb, de őrző-védő kutyának szeretném, és vinném kutyaiskolába is!

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 17:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az ambull nem való első kutyának, és őrző-védőre sem.
2014. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
őrző-védőre hogy-hogy nem ? én úgy hallottam ,hogy az olyan kutya
2014. márc. 10. 17:40
 3/19 anonim ***** válasza:

Az ambull nem őv-s kutya. Vannak, akik próbálkoznak vele, de nem sok sikerrel. Plusz első kutyának se jó, szóval mindkét részről kilőve.


1-es voltam.

2014. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
értem. el tudnád mondani hogy miért nem való első kutyának? :)illetve nekem nem első kutya,de anyukáméknak igen
2014. márc. 10. 17:58
 5/19 anonim ***** válasza:
Bulldogról beszélünk :D Ha utána néztél a fajtának, akkor tudnod kéne, hogy nagyon makacsok és nem valami könnyen kezelhetőek. Ha van némi fogalmad a kutyanevelésről, és elhivatott vagy, és kifogsz egy nyugisabb egyedet, akkor talán bevállalhatod, de őv-re akkor se lesz jó.
2014. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
az őrző-védőt csak azért szeretném, mert nemrég betörtek hozzánk és jó lenne egy ilyen kutya ,amelyik megvéd és olvastam hogy nagyon családszerető. kutyaiskolával se menne ?
2014. márc. 10. 18:07
 7/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

A barátnőmnek van egy Amerikai-ja, és ő is első kutyás volt. Mikor a kutya kölyök volt, /most már 12 lesz/ azzal riogattuk, hogyha megnő akkor megeszi őt.

Sosem lett elszeparálva a többi kutyától, kutyás társasággal nevelkedett, így nem lett agresszív más kutyákkal sem. A barátnőm sem a legerősebb sőt a kutyához képest gyenge fizikailag. Én elvittem volna suliba öv-re,de ő nem akarta éppen ezért mert attól tartott, hogy nem bírná vissza tartani, ha valamire kitámadna.

Kutyasuliba nem járt mert én beleraktam az engedelmességit, az én kutyám segítségével.


Ha te megtudod tartani öv-n és meg tudsz fixen állni a talpadon akkor vigyed, de a javaslatom az, hogy elsődlegesek legyenek a fegyelmező gyakorlatok és utána az öv.

2014. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
értem. 15 éves vagyok és lány. az osztályban állítólag a lányok közül kifejezetten erős vagyok de nem tudom. már volt egy rottweiler-labrador keverék amit egyszer megtartottam és nem engedtem neki menni egy másik kutyának, pedig nagyon neki akart támadni. a másik kutya szerencsére nem ment bele a balhéba szóval nem volt probléma. szerintetek megpróbáljam ambullal ??
2014. márc. 10. 18:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Azt értsd meg, hogy az a kutya, amelyik nem erre lett kitalálva, az semmilyen munkával, képzéssel nem is lesz soha igazán jó őrző-védő kutya!!!
2014. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Plusz egy ilyen kutyához nem csak fizikailag kell erősnek lenni, hanem mentálisan is! Nem elég arra asszociálni, hogy majd megtartom és kész..
2014. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!