Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 honapos a kutyám. Ha most...

7 honapos a kutyám. Ha most nem kezel falkavezérnek később sem fog? Egyszerüen nem olyan a kiállásom. Vagy, vannak tippek, hogy tudnám megerősiteni a fölényemet bántás nélkül?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 19:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
köszi, hogy védessz! :) én legalább próbálkozok tippeket adni, és át nem tudhatok mindent 100%-osan, hiszen nem írtam még könyvet :) am, biztos nagyon cuki a kiskutyád, és nagyon rossz :D nekünk is van egy 3 éves labradorunk, és megnyuktatlak, hogy 2 éves koráig szétrágja a kertet :D pedig mi is foglalkoztunk vele, de oda lett egy medence pumpa, egy kismacska nyáltócsává vált, és a virágok... hát.. azok kipusztultak kertünkből :D
2010. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
nem a talpát kell megharapni :D miért, szerinted higiénikusabb puszilni a pofikáját ami tiszta nyál és hagyni, hogy megrángassa jól a fülcimádat? :D
2010. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem nyalakodom a kutyáimmal és nekik sem hagyom, hogy nyaldossanak engem. És nem harapdálom a lábukat, hogy elismerjenek falkavezérnek. És legyen szó akármilyen kutyáról, nem hinném, hogy akkor fog tisztelni bármelyik is, ha a lábszárát harapdálom. :)

De az dicséretes, hogy próbálsz segíteni.

2010. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Miért? Van aki a kutya fülét harapja meg egy picit. Az is elég érzékeny pontjuk. A higiéniát tekintve fogmosásról hallottál már? Vagy nálatok ez nem szokás?

7 hónaposan még bőven játékos, meg egy nőstény (labrador meg pláne nem) nem is fog annyira megküzdeni a főnökségért. Az én kutyám szerintem engem soha nem is fog falkavezérként kezelni, mondjuk én is csak egy lökött élőlényként tekintek rá. Félre ne értsetek, imádom a koponyáját, szeretem a kutyámat, nagyon is, de nem sulykoltam belé kőkeményen a tiszteletet (meg van az enélkül is). Többnyire szófogadó és képességeihez mérten remekül megvédi a házat, csupán egy kis játékot vár el cserébe. Akár a leharapott lábfejekkel is, de dobáljak neki valamit. :)

2010. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
én csak azt szeretném ha szót fogadna.. és válogassa ki mindenki magának milyen tanácsot fogad meg és milyet nem.. de ezen a kérdésen ne vitázzunk már:) itt mind olyanok vannak akik imádják a kutyájukat..
2010. jan. 4. 21:12
 16/21 anonim ***** válasza:

Hogy állíthatod, hogy tisztel a kutyád, ha nem vagy a vezére? Magad is bevallod, hogy nem vagy vezér, tehát akkor ennyit a harapdálás hatékonyságáról.

Én meg ajánlottam a kérdezőnek egy könyvet, amit magam is alkalmazok és tisztelnek a kutyáim, én vagyok a falkavezér.

Fogat pedig napi háromszor mosok. :) Fogkefével, fogkrémmel.

De azt mondom, majd a kérdező eldönti, kinek a tanácsára hallgat. Tudom, én kezdtem, de hagyjuk is az értelmetlen vitát. :) Üdv. :)

2010. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Irónia. :D

Természetesen én is megdorgáltam 1-1 rosszasága után, megtanulta a leckét (mikor mennyire) de nem ismételten: nem sulykoltam belé a vasakaratom. Hallgat rám, nem húzza ki direkt a gyufát (nekem ez a tiszteletet jelenti) és szeret. De tudom, hogy nem tekint rám falkavezérként. Ha úgy tekintene, akkor nem dobálná folyamatosan a labdát és nem próbálná meg elcsenni az éppen használt eszközöket, hogy futkossak egy kicsit utána, hanem amikor rászólok rögtön lekushadna és nyugiban megvárná, amikor végzek. De nem bánom, szeretem a lököttségét és én elegendő fegyelmet tudtam neki tanítani 1-1 ütés alkalmával. (Ez volt a tanács, és ki kell mondani, hogy néha a kutyát nevelő célzattan igenis meg kell ütni -nem teljes erőből- a rossz viselkedés után, hogy tanuljon belőle.) Én kutyát akartam, egy élőlényt, nem pedig egy merev szobrot, aki arra a parancsszóra vár, hogy pihenj. :)

2010. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, hogy hogy "nem olyan a kiállásod". Én 50 kg-s modell vagyok, cérnahanggal, de a 9 hónaposomat szavakkal elirányítom...
2010. jan. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A falkavezérség tényleg nem alkat kérdése, de határozottság kell hozzá.

Olvasd el Jan Fenneltől a Kutyapszichológiát, abból választ kapsz. És nem kell a kutya lábszárát harapdálni :D Ez azért is baromság, mert ha akarna, simán visszaharaphatna, és kiderülne, hogy igzaából ő az erősebb. Olyan dologban kell bizonyítanod a felsőbbrendűségedet, amiben valóban felette állsz. Az egyik legfontosabb az etetés...A másik meg, hogy egyáltalán mikor tünteted ki a figyelmeddel. Próbáld ki, hogy nem veszel róla tudomást egy jó félóráig, akármit is csinál...

ÉS mindenképp olvasd el a Kutyapszichológiát!


Ja, és még a dobbermannokhoz: szuperül tanítható, ragaszkodó kutyák, csak foglalkozni kell velük, és ezalatt nem a lábszárharapdálást értem :)

2010. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja, és egy olyan kutyánál, amelyik tényled dominánsnak képzeli magát, még veszélyes is lehet, ha farkasszemet nézel vele. Ugyanis ezt a kutya kihívásnak tekinti, és ha nagyon védeni akarja a pozícióját, még akár neked is eshet.
2010. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!