Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász létezik,...

Kaukázusi juhász létezik, hogy ilyen szelíd?

Figyelt kérdés
1 éves kaukázusi kan juhászom van és még játékos szinte mindenkivel.Az még nem is lenne baj,hogy a családdal ilyen,de még idegenek is megtudják simogatni.Szép nagy,jól lett nevelve,idáig sokszor is volt sétáltatva,csak 1 éves korára szerintem keményebbnek kéne lennie.Ahol vettük,ott a szülei még viszonylag kemények voltak,legalábbis az apja.Tehát valószínű,hogy ilyen marad? Azt tudom,hogy 2 éves korára éri el a felnőttkort,de tudom,hogy akkor se lesz komolyabb.
2014. jún. 25. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Az óriás testű kutyák nagyon lassan érnek szóval még bőven van időd. Persze is az lehet, hogy kifogtál egy nem tipikus egyedet aki nem hordozza kellőképpen a fajta jellemzőit.
2014. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A miénk keverék. Azt tudni kell hogy a véleményem nem mérvadó mert én 1 éves korában fogadtam be..és a vadászok már ki akarták lőni. Sajna itt nincs menhely. De senkit nem bántott a gyerekekkel játszott a játszótéren. Aztán befogadtam és attól féltem hogy mindenkit beenged majd. De egyre jobban itthon érezte magát és velünk is sikerült kialakítania a bizalmat (volt h rám is morgott ha az asztal alatt megsimogattam...még oda is kapott figyelmeztetőleg de soha nem harapott meg) Már 2éves és ha csak elsétálnak a ház előtt már tiszta ideg. Ha én ott vagyok vagy a párom akkor bárki megsimogathatja de egyszer kint hagytam a vendéglátó előtt ki volt kötve a póráz rajta textil szájkosár. És egy nő azt gondolta hogy ha akkor engedte hogy simogassa mikor én ott voltam mért ne engedné akkor is ha nem vagyok ott ?

A kutya viszont neki támadt. Nem lett semmi gond. De azóta se lehet egyedül hagyni. Szóval ez a tapasztalat nem segít neked..de azért leírtam. Ő alapvetően azért ilyen mert rengeteg idő kell hogy valakiben megbízzon. Nyilván mert míg utcán volt sokan megverték.

De szerintem van remény. :)

Mi nem mindenkinek engedjük hogy simogassák...főleg azért mert ha mindenkivel bratyiban van akkor ennyi erővel a kaput is nyitva hagyhatnánk.

2014. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!