Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más országokban is kötelező a...

Más országokban is kötelező a póráz közterületen?

Figyelt kérdés
Más kérdés: te hogy mozgatod le a kutyád, ha büntetnek a közteresek és egy akkora kutyafuttató áll rendelkezésre egyszerre 30 kutya számára, ahol egy labdát nem lehet eldobni?
2014. jún. 28. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Más országokban is kötelező. Egyszer laktam a mozgásigényes kutyámmal pár hetet belvárosban. Hát kösz szépen, több nem is kellett jöttünk vissza falura. Persze mindenhol kötelező póráz, közterületen.
2014. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, sok országban kötelező. Hogy hogy mozgatom őket? Hát, elengedem. Kimegyünk bringázni a városon kívülre, ott a 'kutya1 nem nézi, hogy van-e rajta póráz vagy nincs. A városban is vannak kutyás területek (nem zsebkendőnyi területek), ahol sok kutyás elengedi a kutyát, a közteresek általában nem jönnek büntetni. Én is el szoktam őket engedni ott. Plusz járunk erdőbe túrázni, errefelé ez szerencsére nem vadászterület.
2014. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy nagy parkba jártunk sétálni, ahol eddig nem piszkáltak minket, de most figyelmeztettek a közteresek, hogy legközelebb büntetni fognak. :-( most nem tudom hová menjek. Hatalmas mozgásigényű a kutyám és ez volt az egyetlen hely ahol békénhagytak. Már külföldön is gondolkoztam mert elegem van ebből. De ezek szerint ott sem jobb.
2014. jún. 28. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj vele bringázni, az is mozgatja őt, esetleg keressetek más helyeket a városban, érdeklődj más kutyásoktól, hogy merre lehet menni.
2014. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Norvégiában tavaly szeptemberig a város közepén se volt kötelező. Azóta ez sajnos megváltozott :o/
2014. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sajna igen.

Például Ausztriában is kötelező az erdőkben, és ott az emberek többsége be is tartja ezt. Nem értették, hogy a magyarok miért engedték el a jól nevelt kutyákat.

Én elengedem sétákon, csak a legforgalmasabb helyeken fogom meg. Most meg napi 1 óra úszás minimum van

2014. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
34%
Csak annyi a különbség ,hogy itthon nem tartanak be semmit,akkor minek az egész rendelet/törvény!
2014. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Pedig erre hozták létre a kutyafuttatót. Ha kicsi akkor össze kell fogni a kutyásokkal és indítványozni még egy építését. Melyik részén sétáltál Pesten, hogy még közterületesekkel is találkoztál? Felénk is van egy park, ahol rengeteg a kutya , de én még felügyelőkkel nem találkoztam, pedig rendszeresen ott sétálunk a gyerekkel..
2014. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!