Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a meleg miatt van?

Ez a meleg miatt van?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhászom, őszintén szólva nem sokat sétálok vele, ősztől tavaszig kb. 3-4x viszem el összesen, nyáron meg 3-4 naponta. Csak azt nem értem, hogy ősztől tavaszig úgy húz, hogy tiszta hólyag lesz a kezem egy félórás sétától. Igazából pont ez az oka, hogy ilyenkor nem nagyon megyünk. Viszont amint megkezdődik a nyár illetve a meleg, kisangyal lesz belőle, egyáltalán nem húz, a térdem vonalánál nem jön előrébb. Ha megállok beszélgetni, leül/fekszik és vár. Szoktam vele ülni a Duna parton, tök türelmes. Sokszor nem is mellettem, hanem mögöttem jön, végig laza pórázzal, ilyenkor szeretek vele sétálni, ezért viszem többször. De ez miért van? Melege van talán, és ezért nem erőlteti meg magát?
2014. jún. 29. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet attól is, hogy melege van, de az is lehet, hogy amikor kevesebbet viszed, azért húz, mert nincs lefárasztva. Meg kellene nevelni és akkor kisangyal lenne télen-nyáron.
2014. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vinni kellene télen is minden nap, meg nyáron is, meg minden évszakban és akkor nem húzna! Plusz nyáron, ha a legnagyobb melegbe viszed, persze, hogy nem húz, hiszen megviseli a meleg. Olyankor nem élvezetes a séta számára, inkább szenvedés.
2014. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De pont azért nem viszem, mert húz. Szóval nem fordítva. Ősszel emlékszem egyik napról a másikra nagyon nekiállt húzni, akkor még minden nap vittem.. Másnap is ez volt, azután is, és meguntam. Télen is megpróbáltam, mikor nem volt hó, de akkor is húzott. Tavasszal is.. Aztán kb. 3 hete elvittem megint, előtte úgy 3 hónapja nem. És akkor hirtelen nem húzott, alig jött. Mint tavaly nyáron.. Ezért most többet viszem.

Egyébként nyáron este viszem vagy reggel, mikor már nincs olyan meleg. De még amúgy sincs annyira meleg szerintem, délután sem. És a vízparton megyünk mindig, tud inni. De most akkor ez rossz lenne neki? mert akkor nem viszem...

tudom, hogy meg kéne nevelni, de ahhoz türelem kéne, én meg nem vagyok türelmes. És mielőtt nekiálltok, hogy akkor minek vettem kutyát: nem én vettem. A szüleim akarták házőrzőnek, egy tanyaszerűségen lakunk.

2014. jún. 29. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Télen elevenebbek, de azt nehezen tudom elképzelni, hogy ahogy mondjuk 15 fok alá csökken a hőmérséklet, a kutyában automatikusan beindul a húzás. Szerintem is arról van szó, hogy mivel ritkán viszed, lelkesebb és nem bír magával. Lehet, hogy mikor idén először vitted melege volt és azért nem húzott. Nem egy jó stratégia, de több, mint a semmi.
2014. jún. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pedig tényleg így van! Én sem értem, ezért kérdeztem. Gondoltam rá, hogy azért húz máskor, mert ritkán viszem, de aztán lehetetlennek gondoltam ezt a variációt, mert szeptember körül is 3-4 naponta viszem, és akkor egyszer csak hirtelen húzni kezd, onnantól kezdve ha rögtön másnap viszem, akkor is húz.. Tavasszal és nyáron meg hiába nem viszem hónapokig, elsőre ha megyünk, akkor sem húz egy kicsit sem. Meg egyébként csak tavaly június óta figyeltem meg ezt, mert előtte kb. egyáltalán nem vittem sétálni, csakis nyáron, de akkor is max 2x és akkor is normálisan sétált. De van még egy másik ötletem. A kutyák érzik azt elvileg, hogyha nyugodt, jókedvű vagyok illetve ha idegesebb és nem túl jó kedvű. Ugye? Az lehet hogy azért húz, ha érzi hogy stresszes vagyok? Szeptembertől, a sulitól mindig ideges vagyok, csoda ha az évben 1x jó a kedvem.. de legalább ennek hála lefogytam 8 kilót:D Nyáron meg nem érdekel semmi és nyugodt vagyok, és nem húz.
2014. jún. 30. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!