Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Nagyon félek....

Mit csináljak? Nagyon félek. Elvigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
ma hétfő van. a 2éves kiskutyám (bichson havanese) pénteken 3szor hányt. először megijedtem de ztán arra gondoltam hogy mult héten is mondta az állatorvos hogy biztos elrontotta a gyomrát mikor elvittem ugyan ezze a gondal. hétvégén egész nap szinte aludt mikor le vittem akkor se futkozott.. pedig szokott és itthon is rendszeresen játszik van egy piros törölközője hugom szokta elötte huzkodni dobálni neki a labdájit/csipogós játikait amiket nagyon imád mindig játszani szokott..de most semmi:/...ma reggel viszont mikor felkeltem 11 körül ugye a kutya mindig mellettem alszik..azt vettem észre hogy valami bogár van ott mellettem..felvettem a kezembe elkezdett mozogni en ugy megijettem eldobtam mikor közelmentem hogy megnézzem láttam hogy egy nagy kullancs ami teleszivta magát:O nagyon félek hogy valami bajja lessz a kutyámnak..anyáék dolgoznak tesommal vagyok itthon...mitcsináljak elvigyem orvoshoz? csak nincs itthon penz:/ Kerlek segitsetek vagy ha már valakinek volt ilyene ő mitcsinált? nagyon félek:/

2014. jún. 30. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez kérdés? Logikus, hogy első az orvos aztán jövök csak ide a GYIk-re.
2014. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kb 1 ora mulva er haza anya..raer megvarnom? vagy ezzel ehet valami bajja? meg ingyen el látják?
2014. jún. 30. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem lesz ingyen, de ha van az állatorvosnak szíve akkor fizettek részletbe.
2014. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és ilyenkor mit fognak vele csinálni? meg kb mennyibe kerül?
2014. jún. 30. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Babézia vagy Lyme kór, kullancs terjeszti. Vérvizsga lesz. Ha nem gyógyítják meg akkor meghal. A kutya tartás velejárója, hogy fizetni kell az esetleges betegségekért.
2014. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
most olvastam rola...azt viszont nem találom hogy honnan esett ki a kullancs es nem tudom megnezni hogy milyen a heje:/..
2014. jún. 30. 12:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg fogják vizsgálni, megtapogatják, benéznek a szájába, megnézik a hőmérsékletét. Ha kullancs volt benne, lehet, hogy a vizeletét is megnézik. Kullancstól nagyon súlyos betegséget tudnak kapni a kutyák, az első tünetek bágyadstság, étvágytalanság, láz, ha a kutya kjésőn kerül orvoshoz, akkor az életébe is kerülhet ez a betegség (babéziának hívják, a kullancs terjeszti). Szóval amilyen hamar csak lehet, vigyétek orvoshoz. Rendes orvos, főleg ha ismer titeket, biztosan ad lehetőséget részletfizetésre is.

A kutyus állapotától függően injekciót, esetleg infúziót kaphat. Fontos, hogy ezt a betegséget otthon nem tudjátok semmivel meggyógyítani, mert csak egyetlen fajta gyógyszer hatásos ellene.

2014. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben. koszi a valaszokat:)
2014. jún. 30. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!