Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivihetem sétáltatni a 7-8...

Kivihetem sétáltatni a 7-8 hetes német juhászomat?

Figyelt kérdés
6 nap múlva fogom elhozni kis német juhászomat,az én szobámban és a nagy fedett teraszon fog lakni,de csak 1 hónapig,utána családi házba költözünk. Már kapott 2 oltást,így le szeretném vinni sétálni. De páran azt mondják,hogy ne vigyem le,mert megbetegedhet. de a tenyésztő is egy családi ház udvarán tartotta a kölyköket, 2 másik kutya társaságában. Mit csináljak? Levihetem sétálni?

2014. jún. 30. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőt. Azért tenyésztő mert tudja, hogy mire van még szüksége a picinek.
2014. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam. Nem tenyésztő,csak így könnyebb hívni. Most született először alom neki,de nem is akar többet. csak mivel tőle veszem,ezért nevezem tenyésztőnek.
2014. jún. 30. 14:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálad se lehetne még a pici, várd meg sz összes oltását utána viheted...
2014. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ja bocsi nemolvastam az elejét, de az oltásokat akkoris kapja meg csak utána
2014. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

7-8 hetes még nagyon pici. Az oltások sem adnak azonnali védettséget, kell pár hét, amíg biztosan kialakul a védelem. Szerintem még várj az utcai sétáltatással- Az első legyen az, miután elhoztátok, hogy ti is elviszitek állatorvoshoz, és megkérdezitek milyen oltásokat kell még beadni neki. Ő azt is megmondja majd, mikor biztonságos neki az utcai sétáltatás.

Egy udvaron belül nem találkozik az immunrendszere annyi kórokozóval, vírussal, baktériummal, mint az utcán. Gondolj bele, az utcán mennyi beteg állat is megfordul, olyanok is akiken nem látszik, de hordozzák magukban és egy nem elég erős szervezetet könnyen megfertőzhetnek.

2014. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne vidd még ki utcára! Összeszed vmilyen fertőzést, és annyi neki. A két oltása még annyit ér mint halottnak a csók. Fogadd meg amit az ötös kommentelő írt!
2014. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

bár tudom hogy nagy a kísértés, de inkább ne!

várj, addig tanuljatok ( egyébként is jó ha először ingerszegény környezetben tanítod ) ismerjétek meg egymást, kötődjetek.

más a tenyésztő "lakhelye", és más az utca, ahol rengeteg kutya fordul meg.

ne kockáztass, mert rámehet a kiskutyád egészsége, nem beszélve a pénztárcádról!

2014. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És a társasházunk udvarára kivihetem? Mert ott nincs se kutya se macska!
2014. júl. 1. 09:24
 9/15 anonim ***** válasza:
oda kis időre kilehet, ha nincs más állat, de felügyelettel és figyelj oda mit szaglászik, vagy kap fel a szájába
2014. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem csak a családi háznál vidd el..még nem kell :))
2014. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!