Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad-e a különböző márkájú...

Szabad-e a különböző márkájú száraztápokat egymással változó arányban vegyíteni és úgy adni a kutyának? A cél az lenne, hogy a többféle kajából ideálisabban kapja meg a szükséges anyagokat, mintha csak egyfélét etetnék.

Figyelt kérdés

Jelenleg még 4 hónapos a kutya, az elmúlt néhány hétben 2-féle száraz tápot keverve adtam neki (Dog chow, meg valami kimérős az állatkereskedésből), ezekkel nem volt semmi baj. Csirkefejet is kapott már, de attól se volt fosás. Próbaképpen rendeltem Gilpa Juniort, azt is vegyítettem hozzá, de ezek után ettől kissé krémesebb állagú lett az ürüléke, úgyhogy valószínűleg ez nem lesz neki megfelelő - vagy csak kellemetlenül érinti a gyomrát, hogy egy újabb táphoz kellene hozzászoknia?


Most fogok még rendelni néhány tápot (Brit, eukanuba csak a kölyökprogram kedvezménye miatt, ecopet), ezeket szintén úgy tervezném adni, hogy keverve adom (tehát egy étkezésnél lehet hogy 2-4 féle tápot is kapna a kutya). Persze ilyenkor nem tudom meg, hogy melyik táp mit vált ki belőle, ez tény - de azt se szeretném, hogy egy-egy jónak nevezett táp etetése után valamiből mégis hiányt szenvedjen.


Szerintetek hosszú távon árthat ez a tápkevergetés a kutya gyomrának, vagy bélrendszerének? Gondolom, ha menhelyi kutya lenne, akkor aztán örülne hogy enni kap, ezért nem gondolnám, hogy a tápok váltogatása gondot okozna.



2014. jún. 30. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet keverni, de minek? Egyfajta prémium táp is fedezi a tápanyagszüségletét, ráadásul bőven elég egy olyan tápot találni, a kutyának maradéktalanul beválik, nemhogy 3-4 félét.
2014. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

1félét adj neki-1et szokjon meg,tápváltáskor szoktak csak tápokat keverni össze...nem megfelelő táplálástól csak összezavarod és gyomor rontása lehet tőlük...

milyen kutyád van?

A legjobb a josera junior vagy a royal canin és a pro plan én ezekkel etetem a kutyáimat...az se mind1 milyen a táp-külön kapni érzékeny gyomrú kutyáknak valót is-előbb ismerd ki a kutyát és aztán adj neki megfelelő 1 féle tápot,ne etesd össze vissza...ezek a tápok nekik vannak kifejlesztve nem fog hiányt szendveni,se több ,se kevesebb nem lesz tőle max elhízik...szóval ne keverj semmit-1féle táp és calcium tabletta

ilyenkor még 6hónapos koráig 3x esznek majd 6hótól 2x 1 évestől 1x naponta..és ha már kutyát vállaltál akkor nem az evés az elsődleges cél!!! az írásodból véve 1kutyás lehetsz

2014. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne keverd a tápokat,mert nincs értelme !! Egy kutyának viszont NEM elég csak a tápot adni neki,mert ez nem teljesértékű étrend a kutyusnak. Adj neki almát(keveset) különböző husokat de főleg csirkét :D
2014. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó: a kutyának tökéletesen elég az, amit a tápok tartamaznak, lévén teljesértékűek. A kutyának egyébként sincs szüksége almára (bár a tápokban is lehetnek zöldségek, gyömölcsök), a különböző húsféléket pedig már eleve tartalmazzák.
2014. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Nem tudom mennyire hihetek a leírásoknak, hogy mit tartalmaz az adott táp, ezért gondoltam a keverésre, hogy egymást erősítsék. Másrészt majd szeretnék neki a későbbiekben répát, cukkinit, almát adni, de a helyi állatboltban vadhús is elérhető, úgyhogy ezeket beépíteném időnként a táplálkozásába, hadd legyen neki is változatos a menüje.


És teljesen járatlan vagyok a témában, tehát nem kutyázok 25 éve, nincs élelmiszermérnöki diplomám, nem konzultáltam ez ügyben állatorvossal, pusztán csak arra gondolok, hogy a száraztápok viszonylag egynemű étkek (mégha beltartalomban eltérés is van közöttük), tehát nincs abból baj, ha vegyítve eszi - ezért fontos lenne az is, hogy mi az alapja annak, hogy 1-féle táp biztosan fedezi az igényeket (persze, látom én régóta, hogy teljes értékű kutyatáp, a tenyésztők is ezzel etetnek, stb).


Elnézést a litániáért, és valóban, második vagy harmadik hozzászóló, ez az egy kutya van a háznál (kutyázás terén tehát még én is tanuló vagyok), és nem elkényeztetni akarom, csak nem tudok dönteni, hogy melyik táp lesz majd a jó?

Honnan veszem majd észre, hogy egyik táp jobb-e mint a másik (gondolom kell hozzá néhány hét, esetleg hónap használat) - ha meg nem fosik, akkor gondolnám jó neki.

2014. jún. 30. 18:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan tenyésztőt, aki egy erősebb, és egy gyengébb tápot ad keverve a kutyáknak, de csak a megfelelő fehérje arány miatt. Én úgy gondolom amit csinálsz, az többet árt, mint használ. Egyrészt, kicsinálod a kutya gyomrát, másrészt teljesen követhetetlen, hogy miből mennyit kap a kutya (gondolok itt a fehérjére, különböző vitaminokra stb) márpedig az arányok nagyon fontosak. Keress egy jó fajta tápot (pl flatazor - nekem ez bejött) és add azt, vagy etess nyersen.
2014. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a leírtakat, visszábbveszem ezt a tápkeverős gondolatot, és kiválasztok egy tápot, remélem majd látom a kutyán, hogy az jó lesz!
2014. júl. 1. 20:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Az első, amit látni fogsz, az a széklet. Nem jó, ha híg, világos, túl puha vagy éppen túl sok. Azt a tápot a kutya nagy eséllyel nem megfelelen emészti meg, ha fele kijön hátul. Az sem jó, ha túl sötét és kemény, igaz, ez ritkábban fordul elő. Ha a kaka megfelelő, eteted a tápot tovább az irányadó mennyiségben. Ha a kutya fogy, emeled az adagot, de ha irreálisan sokat kellene adnod, hogy ne fogyjon, akkor az a táp megintcsak nem jó (ez általában puha széklettel is párosul). Ezután a szőrzet változik. Ha szép fényes, csillogó és mindemellett a kutya szívesen is eszi a tápot, akkor nyugodt szívvel etetheted továbbra is. Ha a későbbiekben romlik a szőrzet minősége, érzékeny lesz a bőre, vakarózik, akkor megintcsak nem megfelelő a táp, mert valamely összetevőjére érzékeny a kutya, netán allergiás. Szóval ha minden lépésen átment a táp és még meg is bírod fizetni, akkor már örülés van. Persze van olyan kutya, ami kis túlzással ha moslékot eszik is szép, meg van olyan is, amelyiknek rémálom tápot venni.


Ha menhelyes a kutya, az első héten érdemes gyengébb minőségű tápot etetni és fokozatosan hozzákeverni a prémium tápot. Ártani biztos nem árt neki a kevergetés, amennyiben mindkét táp megfelelő, de szerintem egyfajta is tökéletesen elegendő.

2014. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

És emellett házikosztot (főtt répa, tojás, hús főzve?) adhatok neki? Nem maradék, esetleg készítenék neki időnként?


Hmm, hát most sem kakál keveset, de nem is tudom mekkora méretű lenne normális egy ~17 kg-os kutyánál :)

Az általában nem teljesen kemény, azonnal még nehéz felszedni a fűről, de aztán megszilárdul :) Mindenesetre kakát mindennap látok, azt tudom figyelni rendesen (meg eddig is nézegettem, míg szedegettem).

2014. júl. 1. 21:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha frissibe' nehéz felszedni, akkor annál lehetne jobb is az állaga. ADog Chow egyébként sem egy nagy valami.

Amiket írtál, azok mehetnek a táp mellé, vagy ha már mindenáron "főzni" akarsz kipróbálhatod a barfot is.

2014. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!