Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad-e a különböző márkájú...

Szabad-e a különböző márkájú száraztápokat egymással változó arányban vegyíteni és úgy adni a kutyának? A cél az lenne, hogy a többféle kajából ideálisabban kapja meg a szükséges anyagokat, mintha csak egyfélét etetnék.

Figyelt kérdés

Jelenleg még 4 hónapos a kutya, az elmúlt néhány hétben 2-féle száraz tápot keverve adtam neki (Dog chow, meg valami kimérős az állatkereskedésből), ezekkel nem volt semmi baj. Csirkefejet is kapott már, de attól se volt fosás. Próbaképpen rendeltem Gilpa Juniort, azt is vegyítettem hozzá, de ezek után ettől kissé krémesebb állagú lett az ürüléke, úgyhogy valószínűleg ez nem lesz neki megfelelő - vagy csak kellemetlenül érinti a gyomrát, hogy egy újabb táphoz kellene hozzászoknia?


Most fogok még rendelni néhány tápot (Brit, eukanuba csak a kölyökprogram kedvezménye miatt, ecopet), ezeket szintén úgy tervezném adni, hogy keverve adom (tehát egy étkezésnél lehet hogy 2-4 féle tápot is kapna a kutya). Persze ilyenkor nem tudom meg, hogy melyik táp mit vált ki belőle, ez tény - de azt se szeretném, hogy egy-egy jónak nevezett táp etetése után valamiből mégis hiányt szenvedjen.


Szerintetek hosszú távon árthat ez a tápkevergetés a kutya gyomrának, vagy bélrendszerének? Gondolom, ha menhelyi kutya lenne, akkor aztán örülne hogy enni kap, ezért nem gondolnám, hogy a tápok váltogatása gondot okozna.



2014. jún. 30. 17:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A zöldséget ne főzd meg, mert úgy már semmi haszna nincs (igazából a húsnak sem sok) Nyersen mehet neki simán, csak a zöldséget/gyümölcsöt reszeld le, mert csak úgy tudják megemészteni. Tojás is mehet neki nyersen, szép lesz tőle a bundája. Ha nehéz felszedni akkor az már túl laza, nekünk barf mellett öklömnyi kis kemény hurkákat rak a drágaságom, pedig nem egy zsebkutya. Minél kisebb a végtermék, annál több került hasznosításra, és ez a lényeg.
2014. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korábbi válaszokat, most szeretnék reagálni a témára, hogy hol járunk, hátha valaki visszanéz a topicra és tud valamit ajánlani.


No, maradtam akkor az egy táp megoldásnál, ahogy mindenki javasolta, nincs kevergetés. Viszont azóta is tapasztalom, hogy a széklet első része mindig kemény, és az utolsó ~fél maroknyi nagyon laza (nem híg, csak nagyon laza!).


Ez a reggeli és az esti ürítésnél is látható, bár mintha az esti kaka talán keményebb lenne összességében. Ez vajon mitől lehet? Mégsem jó a táp, ami mellett döntöttem? Pont ez a baj, hogy az átálláskor és az azt követő 1-2 hétben jobb volt a széklet állaga (talán akkor sem volt kőkemény, de egy-két cseppnyi puhán végződő szarnál nem jött belőle több), és úgy is voltam vele hogy ha teljesen hozzászokik, jobb lesz.


Esetleg attól lehet, hogy mostanában egyre többet "tanítgatom" a kutyát, most már klikkerre is hangolni kell, ehhez ugyebár jutifali jár. Jó minőségű virslit kap (a rajta lévő címke szerint >90% hús, és szójamentes), lehet hogy a virsli zavarna be az ürülék állagában - ki tudja miket raknak még bele a gyártók.



No, most még mindig nem tudom, hogy váltsak-e erről a tápról közel egy hónap után, egészítsem ki valamivel (valami nyersebb "természetesebb" kajával) vagy csak néha adjak neki pár darab faszenet, hadd keményedjen tőle? :)


Ha valaki még olvassa, és tud rá valamit reagálni, ismételten köszönöm. Ha nem változik 1-2 héten belül (mert a virlikúra helyett most főtt máj jutalomfalat bevezetésén gondolkodom), akkor van még egy zsák chicopee-m, lehet megpróbálom azzal is, mi a helyzet (bár azt is értem, hogy megint összezavarnám a bélbolyhokat).

2014. júl. 23. 08:19
 13/13 anonim ***** válasza:

Ennyire azért nem kell túmisztifikálni ezt a kaka-témát, nem agysebészetről van szó... :)

Ha az állaga elfogadható, az nekem már elég. Nyilván a virsli is változtat rajta. Azt tegyük hozzá, hogy a 90% hús is olyan hús, ami nem jó már semmi másra, tehát nem olyan, mintha színhúst adnál neki. Valószínűleg az is számít, hogy mennyit tölt a szar a kutyában, ezért lehet az, hogy az eleje keményebb, a vége pedig puhább. Gondolom.

2014. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!