Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya étkeztetéssel kapcsolatb...

Kutya étkeztetéssel kapcsolatban hozzá értő gazdik tanácsát szeretném kérni?

Figyelt kérdés
Mai nap folyamán kaptam egy Biewer Yorki 2 éves kutyuskát. Fogalmam nincs hogyan kell fogyasztani egy kiskutyát A történet dióhéjban sikerült megmenteni őt egy menhelyről egészséges kiskutya csak egy probléma az hogy 4 kg-os a 2 kg normál testsúly helyett. azonnal elvittem az Állatorvoshoz aki érdemleges választ nem adott hogyan segítsem elő a kutya fogyását. Az érdekelne engem hány gramm husit és zöldséget adhatok hogy fogyjon a kiskutya???

2014. jún. 30. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Lehet,hogy meg kéne próbálnod valami diétás tápot kistestű kutyáknak,sőt szerintem a Yorkik már az XS (extra small) kategóriába tartoznak.Tápon van etetési útmutató is,max. ha soknak látod csökkents rajta 10-30 grammot! :)

Husi terén nem tudok mit mondani,mert nem tudom,hogy mennyi husit szoktak adni átlag egy XS kutyának. :)

2014. jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kövér, akkor mozgás csak mértékkel, inkáb lassan és többször kevesebbet. Diétás tápot lehet neki adni vagy a már megvásárolt prémium tápból kevesebbet adni, az etetési útmutatóból kiindulva.
2014. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A probléma hogy nem szereti a tápot és konzervet én próbáltam adni neki nem ette meg, a volt gazdi csak házi kosztot adott neki
2014. jún. 30. 18:26
 4/10 A kérdező kommentje:
a fontos lényeget ki hagytam!! Elnézést érte!!! a hátsó két térdízülete ki lazult és kicsit sántít a lábára ezért is szeretném fogyókúráztatni hogy meg tudja műteni az állatorvos
2014. jún. 30. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos akkor ott kezdődött a baj, hogy az előző gazdi rászoktatta a házi kosztra.

De erre csak azt tudom mondani, hogy tedd elé nyugodtan a szárazat, majd megeszi ha éhes lesz. Lehet hogy 2-3 napig sztrájkol és próbálkozik, de kutya még nem halt éhen úgy hogy előtte volt a kaja.

Először is ezt kellene elérni és mehet a diétás táp, vagy az adott tápból kevesebb.

2014. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltuk a végeredmény savtúltengés volt és megfulladt a félre ment savjában ami következményként újra kellett éleszteni, az orvos semmi képen nem ajánlotta a tápokat azt mondta ha jót akarok a kutyusnak és azt akarom hogy egészséges legyen ne adjak tápot mert sok adalék anyagot tartalmaz... Illetve azzal érvelt hogy 50 évvel ezelőtt nem volt táp a kutyák házi koszton éltek és hogy a táp a lusti gazdiknak jó
2014. júl. 1. 06:33
 7/10 anonim ***** válasza:
ÉS mi lenne, ha orvost váltanál...? Mondjuk egy olyanra, aki a jelenben él és nem 50 évvel ezelőtt diplomázott?
2014. júl. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a dokinak, hagyd a tápot a francba, és váltsatok BARF/PREY etetésre. Mi is állandóan küzdöttünk a kilókkal, vagy csont sovány volt a kutyám, vagy pocakos. Amióta nyersezünk, csupa izom, tökéletes alakja lett, és majd kicsattan az energiától. FB-on több ilyen csoport is van, ahonnan húst is tudsz beszerezni jó áron.
2014. júl. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
éppen tanulmányozom a Barf féle módszert :) de még mindig nem tudom a napi hús adagja hány gramm lehet
2014. júl. 1. 15:58
 10/10 A kérdező kommentje:
nem váltok orvos ugyanis ez az orvos elég fiatal és volt része kutató laboratóriumban dolgozni. Pontosan tudja hogy a táp mű étel! Nem fogok a kutyámnak tápot adni és konzervet! Régen sem ettek ilyen mű dolgokat a kutyák és nem volt daganat porckopás és még sorolhatnám.... Van egy kedves ismerősöm akinek 10 év alatt 4 cicája volt mind a négyet konzervvel etette és táppal mindet el kellett altatni mielőtt még elérheték volna a 2 éves kort! Jelen pillanatban egy 5-ik cicája van de most egyáltalán nem ad tápot csak házilag összeállított ételt és lám csodát egészséges a cica. Én nem vagyok lusta főzni és óvni az egészségét a kutyámnak
2014. júl. 1. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!